Wieczór z weteranami metalu w Wydziale Remontowym

metaleChcecie usłyszeć legendarne metalowe kapele lat 80. i 90. na żywo? Nic prostszego! Taka okazja nadarzy się już 9 listopada w Wydziale Remontowym.

Tym razem przystoczniowy klub przygotował niemałą gratkę. Na jednej scenie wystąpią dwa z najbardziej znanych metalowych zespołów w latach osiemdziesiątych – Wolf Spider i Quo Vadis.

Wolf Spider powstał w Poznaniu w 1985 roku. Jego nazwa wzięła się od rodzaju pająka, który nie tka sieci, ale atakuje jak wilk. Do roku 1991 występował na największych polskich festiwalach, w tym w Jarocinie, a swoim dorobkiem płytowym zyskał uznanie thrash metalowych fanów. Do dziś Wilczy Pająk jest uznawany za jednego z protoplastów gatunku.

Quo Vadis z kolei powstali w 1988 roku w Szczecinie. Podobnie, popularność zdobywali na polskich festiwalach muzycznych, a na koncie mają osiem studyjnych płyt. Stali się również ważniejszymi przedstawicielami rodzimej sceny metalowej.

Niedzielny koncert rozpocznie support – grupa Last Vein z Gdańska, grająca metal progresywny. Bilety są dostępne w klubie w cenach 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu). Impreza zaczyna się o 18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *