„Śmierć w bikini” zabrzmi w B90. „Nowe Sytuacje” przypomną o Ciechowskim

Republika-2014

fot. Andrzej Świetlik | mat. prasowe B90

Gdański klub B90 szykuje nie lada gratkę dla fanów Republiki i tekstów Grzegorza Ciechowskiego. Już w najbliższy piątek, 7 listopada, będzie można wysłuchać utworów z płyty „Nowe Sytuacje”. Premiera krążka odbyła się 30 lat temu, ale przeboje takie jak „Śmierć w bikini” wciąż są jak żywe. Koncertowe wykonanie albumu „Nowe Sytuacje” obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty „od deski do deski” w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach 80-tych.

Muzyczne „wspominki” to pomysł byłych już muzyków kultowego zespołu, którzy postanowili przypomnieć twórczość Ciechowskiego. Do współpracy zaprosili Bartłomieja Gasiula (fortepian), Piotra Roguckiego, Tymona Tymańskiego i Jacka „Budynia” Szymkiewicza, który zagrał również partie na flecie. Wszystkich będzie można usłyszeć w najbliższy piątek o godz. 20.00.

Koncert muzyków zaangażowanych w „Nowe Sytuacje” po raz pierwszy odbył się w 2013 roku. Duże zainteresowanie i sukces przedsięwzięcia zachęcił artystów do wyruszenia w dalszą trasę. – W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć (wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light odtwarzającego po kolei płyty Joy Division) tę płytę szerszej publiczności – mówi Zbigniew Krzywański z Republiki. Jednocześnie podkreśla, że wspólnych występów nie można traktować jak reaktywacji zespołu.

Republika to jeden z kultowych polskich zespołów. Formacja zaczęła swoją działalność w latach 80. Debiutancki album z 1983 roku odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej. Najpopularniejszy utwory Republiki to chociażby „Arktyka”, „Śmierć w bikini” czy „Halucynacje”. Fanów zespołu zachwycała nie tylko oryginalna muzyka, ale także charakterystyczne teksty autorstwa Grzegorza Ciechowskiego.

 

START: 20.00

MIEJSCE:  B90, Doki 1/145B, Stocznia Gdańska hala 90B, Gdańsk Stocznia (SKM)

BILETY: 60 zł (I pula) do nabycia na www.tickets.soundrive.pl

Bilety kolekcjonerskie zostały już wyprzedane!

Tutaj znajdziesz klub:  

mapka_B90

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 2 =