Konferencja i warsztaty dla młodych dziennikarzy

logoW drugi weekend listopada odbędzie się konferencja „Medionalia” dla studentów dziennikarstwa i wszystkich osób związanych z mediami. Tym razem hasłem przewodnim jest „Powrót do źródła: Tworzyć uczciwie. Odbierać mądrze. Zrozumieć”, a pod warsztat idzie jakość i rzetelność dziennikarska.

 „Medionalia” odbędą się w Gdańsku już po raz piąty. Co roku jest to okazja do spotkania z wybitnymi dziennikarzami, fotoreporterami, wykładowcami i medioznawcami. W tej edycji gośćmi będą między innymi: Marek Twaróg, Piotr Mieśnik, Mariusz Kowalewski, Adam Kasprzyk, Andrzej Skworz, Dariusz Szreter, Jacek Naliwajek, Adam Hlebowicz oraz Jakub Szymczuk.

Wszystkie rozmowy podczas debat i seminariów krążyć będą wokół rzetelnej informacji dziennikarskiej. Głównym celem konferencji jest „powrót do źródła” tego zawodu i jego wartości oraz nauczenie jak tworzyć uczciwie oraz czytać, słuchać i patrzeć mądrze na treści prezentowane w mediach.

„Medionalia” proponują studentom nie tylko udział w debatach i seminariach, ale także dają możliwość posmakowania praktycznej strony dziennikarstwa w warsztatach.

W zależności od zainteresowań można zapisać się na warsztaty dziennikarskie „Otwarty internet, cytowanie, żródła za free” z Damianem Muszyńskim, fotograficzne „Bez zoom’a – jak obrazem opowiedzieć historię, przygotowanie, kompozycja, praktyka fotoreportera”, które poprowadzi
dr Sławomir Czalej, redakcyjne z Anną Iwanowską „Jak napisać dobry tekst i umieć go redagować” albo telewizyjne (praca z kamerą – TV TASK).

Konferencja rozpocznie się w piątek, 7 listopada i potrwa do niedzieli (09.11).
Miejscem spotkania będą Biblioteka Manhattan, Politechnika Gdańska oraz Instytut Kultury Miejskiej.

Szczegółowy program dostępny pod adresem: http://medionalia.pl/
Rejestracja: https://medionalia2014.konfeo.com/

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *