Festiwal Gdynia Classica Nova

Gdynia Classica Nova

W dniach 27 września – 18 października w imieniu Miasta Gdynia oraz Centrum Kultury w Gdyni zapraszamy na Festiwal Gdynia Classica Nova. Jest to odświeżona formuła Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej. W tym roku widowisko otwiera się na nowe kierunki muzyki klasycznej i sztuki.

Już po raz siedemnasty gdyńskie kościoły oraz gościnne sale rozbrzmiewać będą dźwiękami najpiękniejszych dzieł muzyki sakralnej w wykonaniu polskich i zagranicznych zespołów i solistów.

Słuchacze będą mieli okazję usłyszeć zarówno pochodzącą z epoki baroku muzykę Jana Sebastiana Bacha i Arcangela Corellego, utwory kompozytorów romantycznych, m.in. Antoniego Stolpe czy Karola Lipińskiego, dzieła Giuseppe Verdiego i Giacomo Pucciniego oraz kompozycje XX i XXI wieku.

Nowością na tegorocznym Festiwalu są projekcje filmowe i towarzyszące im koncerty kameralne. Zaprezentowane zostaną filmy, które łączy muzyka jako bohater pierwszego planu. Będą to między innymi: „Wygrany” w reżyserii Wiesława Saniewskiego, „Kopia Mistrza” Agnieszki Holland oraz „Dyrygent”  Andrzeja Wajdy.

Bilety w cenie 7 zł.

Więcej informacji i pełen program wydarzenia znajdziecie na stronie: www.ckgdynia.pl/festiwal-gdynia-classica-nova.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *