Narracje dla ucha, oka i… nosa!

narracje2013Jeżeli lubicie nowości i zależy wam na tym, by poczuć się jak odkrywcy, cieszcie się! Niedługo nadarzy się ku temu okazja. W dniach 15-17 listopada odbędzie się festiwal „Narracje 2013”, będący inicjatywą nowozelandzkiego artysty Roba Garreta. To już piąta edycja gdańskiego projektu.

„Narracje” znane są nie tylko z eksploracji zapomnianych miejsc, ale przede wszystkim z ożywiania ich za pomocą najbardziej niezwykłych efektów. W tym roku postanowiono nieco rozszerzyć prezentację zakątków Gdańska i do wizualizacji połączonych z muzyką dodano… zapach. Dzięki temu organizatorzy wciągną w klimat nasze serca, dusze i co najważniejsze, zmysły.

Każdy dzień festiwalu przepełniony jest mnóstwem atrakcji. Dla żądnych nietypowej turystyki zaplanowano wycieczki po Długich Ogrodach, Wyspie Spichrzów i Ołowiance. Pierwsza z nich rusza już w piątek o godzinie 17, a miejscem zbiórki jest Instytut Kultury Miejskiej. Nie zdążysz? Nie przejmuj się. Przewodnicy oprowadzać będą kolejne grupy co 20 minut, więc nic straconego. Nie zapomnij o młodszej siostrze lub bracie, ponieważ dla dzieci także przygotowano coś specjalnego. Miłośnicy muzyki mogą wybrać się na koncerty, które odbędą się w klubie Gedanus. Będzie możliwość, by posłuchać m.in. Stefana Wesołowskiego i Jacka Lachowicza.

„Narracje” 2013 są wytworem ludzi zainspirowanych wyglądem starego i nowego Gdańska. W ich pracach ujrzymy zatem mieszankę teraźniejszości i przeszłości, zmiksowane motywy targowisk oraz współczesnych ulic. Dla entuzjastów takich połączeń jest to wydarzenie nie do przegapienia.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:  https://www.facebook.com/events/550181915050622/?previousaction=join&source=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *