Daj się ugryźć wampirowi!

wampiriada ug 2013Będzie krew na uczelni! W dniach 13, 14, 21 i 25 listopada na Uniwersytecie Gdańskim rozegra się jesienna edycja studenckiej akcji krwiodawczej „Wampiriada”. Obejmie cztery wydziały. Kolejno Prawa i Administracji, Zarządzania, Ekonomiczny i Nauk Społecznych. W ramach tej edycji przedsięwzięcia przewidziano szkolenia i konkursy. Wybrany zostanie „Honorowy krwiodawca edycji jesiennej”. Może to właśnie Ty?

Dla wielu krew jest cenniejsza niż złoto. Niezależne Zrzeszenie Studentów UG już kolejny raz uświadamia ten fakt społeczności akademickiej i nie tylko. Akcja „Wampiriada” rozegra się 13, 14, 21 i 25 listopada. Każdy dzień należy do innego wydziału: Prawa i Administracji, Zarządzania, Ekonomiczny i Nauk Społecznych UG. W przypadku wydziałów zarządzania i ekonomicznego pobór krwi będzie miał miejsce w krwiobusie.

Tym razem hasłem przyświecającym akcji jest „Gra o krew”. Organizatorzy chcą, aby listopadowa „Wampiriada” zgromadziła jeszcze więcej dawców niż ostatnim razem. Celem jest co najmniej 200 osób. Każdy otrzyma gadżet, który na nie tylko nagrodzić decyzję, ale także zachęcić do regularnego oddawania krwi. Pod koniec akcji zostanie wybrany „Honorowy krwiodawca edycji jesiennej”.

 Nadchodząca „Wampiriada” skierowana jest nie tylko do tych, którzy pragną oddać krew. Przewidziane są konkursy i szkolenia, które będą okazją do zdobycia wiedzy i nagród. Upominki ufundowali partnerzy przedsięwzięcia. Są nimi m.in. teatry (np. Teatr Muzyczny w Gdyni), kina, kluby studenckie (np. Sfinks700). Jednym z punktów programu jest kurs resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Pragnących więcej rozrywki może zaciekawić konkurs na maskotkę „Wampiriady”.

Akcja „Wampiriada” organizowana jest od 2010 roku. W jej prowadzanie zaangażowały się zrzeszenia studentów z największych polskich miast. Krwiodawstwo to korzyść dla każdego. Ten, który oddaje krew ma wiedzę o swoim zdrowiu i satysfakcję. Druga strona nie rzadko zyskuje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *