Kina studyjne nie dla wszystkich

kino stOgromne sale multipleksów czy zacisze kin studyjnych? Coraz więcej z nas zadaje sobie to pytanie. Wygodne siedzenia, wielki ekran i szeroka oferta programowa to kusząca propozycja, ale czy wiemy co do zaoferowania mają nam kina studyjne? 

Kino gdańskiego Żaka w tym miesiącu oferuje nam jeszcze takie filmy jak włoska „Legenda Kaspara Hausera”, „Miłość” Filipa Dzierżawskiego czy portugalski dokument – „Na Ziemi, nie na Księżycu”. Szczególnie godny uwagi jest film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego – współczesna historia o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Cały repertuar kina Żak znajdziecie na stronie http://www.klubzak.com.pl/doc_57.html

Listopad to czas kinowych premier. Jedną z nich jest polski film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego – „Ida”, który opowiada historię osieroconej Anny. Odbywa ona podróż, która ma na celu odkrycie tragicznej historii rodziny. Seanse odbędą się  zarówno w Kinie Kameralnym, jak i w Neptunie. Ponadto w gdyńskim Klubie Filmowym na widzów czeka premiera „Piety” – koreańskiego dramatu w reżyserii Ki-duk Kim. Gdynia zachęca nas również kolejnymi pokazami polskiej produkcji  „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, historii opartej na faktach, której bohaterem jest Przemysław Chrzanowski, cierpiący na porażenie mózgowe. Kto jeszcze nie zdążył wybrać się na film „Wałęsa. Człowiek z nadziei” może to uczynić już od 8 listopada również w Klubie Filmowym.

w kręgu miłościCzas listopadowych premier należy do „Wenus w futrze” w reżyserii  Romana Polańskiego oraz dwóch opartych na faktach polskich filmów – „Papusza” o pierwszej cygańskiej poetce, której udało się wydać swoje wiersze oraz „Mój biegun” przedstawiający historię Jaśka Meli –najmłodszego w historii zdobywcy dwóch biegunów. Seanse możemy zobaczyć w gdańskich kinach studyjnych (Neptun, Helikon, Kino Kameralne). Gdyński Klub Filmowy już od 9 listopada zaprasza na film „Z miłości do…”.

Mieszkańcy Sopotu również nie mogą narzekać na brak filmowych nowości. Fanów sopockiego Teatru na plaży czekają premiery melodramatu  „W ciemno” oraz „Tryptyku Raj” (Miłość, Wiara, Nadzieja). Od 19 listopada widzowie będą mogli wybrać się na premierę belgijsko-holenderskiego dramatu „W kręgu miłości”.

Jak widać, trójmiejskie kina studyjne obfitują w nowości filmowe, a ich repertuary doskonale się uzupełniają. Przyciągają również ceny biletów, które w kinach studyjnych wahają się od 8 do 16 zł.

 

Fot. 1:  Biblioteca de Arte / Art Library Fundação Calouste Gulbenkian

CC BY-NC-ND 2.0

Fot.2: materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 20 =