Miejsca vol.1: Felix Kubin i Mitch & Mitch

felix kubinInstytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, w ramach nowo organizowanego cyklu Miejsca, zaprasza na koncert Felixa Kubina z polskim big bandem Mitch & Mitch – 9 maja w Garnizonie.

Cykl Miejsca to próba realizacji jednodniowych działań łączących muzykę i różne formy sztuki w mało znanych, zapomnianych przez mieszkańców przestrzeniach, niekojarzących się ze sztuką. Celem projektu jest ożywienie kulturalno-alternatywnych miejsc na mapie Gdańska przez zastosowanie środków artystycznych. Pierwszym miejscem, które zostanie „odkryte” w ramach cyklu IKM będzie Garnizon przy ul. Słowackiego 1. W zabytkowych, obronnych koszarach odbędzie się koncert pochodzącego z Hamburga Felixa Kubina z polskim zespołem Mitch & Mitch, którzy przedstawią widowni swój wspólny projekt „Bakterien & Batterein”.

Felix Kubin, a właściwie Felix Knoth jest znany przede wszystkim fanom muzyki elektronicznej. To postać, która zaskakuje widownię swoim występem oraz scenicznymi stylizacjami. Felix Kubin szalone pomysły realizuje we własnym wydawnictwie Gagarin Records, w którym wydaje swoje płyty.

W czerwcu zeszłego roku Felix rozpoczął współpracę z polskim zespołem Mitch & Mitch, który założyli: Macio Moretti i Bartek Magneto. Dziś zespół występuje w dziesięcioosobowym składzie. Felix i zespół nazywają swój elektroakustyczny eksperyment avant-popową fonoteką. Do współpracy nad „Bakterien & Batterein” zaproszono Tobiasa Levina, legendarnego producenta muzycznego. Wśród inspiracji wymienianych przez twórców znajdują się: wybuchy, elektryczne golarki, szczoteczki do zębów, muzyka hotelowych wind, trzęsienia ziemi. Dobór inspiracji powinien rozbudzić ciekawość oraz wyobraźnię słuchaczy. Na krążku znajdują się również starsze utwory Felixa w nowych aranżacjach stworzonych przez Mitch & Mitch.

Efekt tej współpracy można usłyszeć 9 maja o godzinie 21 w gdańskim Garnizonie. Bilety do nabycia w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz w miejscu koncertu. Ceny biletów w przedsprzedaży to 20 zł, a w dniu wydarzenia 25 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − 9 =