Spotkanie wprowadzające do ruchu Animal Rebellion na Uniwersytecie Gdańskim

Źródło: strona wydarzenia na Facebooku, https://www.facebook.com/photo/?fbid=1387231555338913&set=gm.8609163515772292

W czwartek 25 kwietnia o godz. 14:30 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w sali s205 odbędzie się spotkanie wprowadzające do ruchu Animal Rebellion.

Jak piszą organizatorzy:

Jesteś osobą, której zależy na losie planety i żyjących na niej zwierząt? Interesuje cię jak hodowla przemysłowa wpływa na stan naszego środowiska i społeczeństwa? Jeśli czujesz, że są potrzebne zmiany systemu, chcesz działać, masz potrzebę zrobienia czegoś wokół siebie, a nie wiesz od czego zacząć i w co włożyć ręce – przyjdź na nasze spotkanie wprowadzające, a w miłej atmosferze opowiemy ci, jak wygląda działanie z nami w aktywizmie.

Animal Rebellion to międzynarodowy ruch działający poprzez happeningi i demonstracje na rzecz zakończenia chowu przemysłowego zwierząt i połowów. Powstał w 2019 r. jako ruch siostrzany wobec Extinction Rebellion, grupy mającej na celu przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Obecnie Animal Rebellion ma swoje odziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m.in. w Meksyku, Włoszech, Izraelu i na Tajwanie.

Polski odział Animal Rebellion zorganizował dotąd takie wydarzenia, jak m.in. wylewanie sztucznej krwi pod Ministerstwem Rolnictwa czy kondukt żałobny w ramach łódzkiej Parady Wolności, mający na celu upamiętnić zwierzęta zabijane w celach spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =