Co warto wiedzieć przed szóstym sezonem “The Crown”?

Szósty sezon The Crown

Źródło: Netflix, materiały prasowe

The Crown” jest serialem, który bardzo szybko zdobył popularność i serca widzów na całym świecie. W ten czwartek, 16 listopada będzie dostępny ostatni sezon serii. Szósta odsłona historii z brytyjskiego dworu zostanie podzielona na dwie części, druga ukaże się na platformie 14 grudnia. Serial ma się zakończyć wydarzeniami z okresu od 1997 do współczesności. Co wydarzyło się wtedy w brytyjskiej rodzinie królewskiej? 

Zakończenie wątku księżnej Diany

Ostatni sezon, który swoją premierę miał  rok temu, zakończył się wyjazdem księżnej Diany na wakacje z synami zorganizowanymi przez Dodiego Al Fayeda. Scenariusz inicjuje początek relacji księżnej i egipskiego producenta filmowego. Najprawdopodobniej to właśnie ten wątek otworzy pierwszą część szóstego sezonu. Historia rozpoczyna się w 1997 roku, w którym to doszło do tragicznego wypadku. To w nim zarówno księżna jak i Al Fayed stracili życie. Twórcy jednak wyraźnie zaznaczyli, że sceny z tego wydarzenia nie zostaną pokazane w serialu. Ma to być wyraz wrażliwości oraz uszanowanie decyzji aktorów, którzy odmówili udziału w owych scenach. 

Spice Girls w serialu o Royalsach?

W serialu może pojawić się wątek słynnej, brytyjskiej grupy muzycznej Spice Girls. Na początku tego roku brytyjski paparazzi zaobserweował aktorkę upodobnioną do Geri Halliwell, założycielki zespołu muzycznego. W 1997 roku grupa dwukrotnie spotkała się z księciem Karolem. Pierwsze spotkanie przeszło do historii za sprawą kilkukrotnego i przemyślanego naruszenia protokołu. Dwie piosenkarki ucałowały ówczesnego księcia Walii w policzek, a trzecia powiedziała mu podobno, że uważa go za bardzo seksownego. 

Jubileusz Królowej 

2002 rok był dla monarchii pełen sprzecznych emocji. 9 lutego królowa straciła siostrę, księżniczkę Małgorzatę w wyniku udaru mózgu. 30 marca zmarła Królowa Matka, a 2 czerwca obchodzono jubileusz pięćdziesięciu lat panowania przez Elżbietę II nad Zjednoczonym Królestwem. Królowa mimo żałoby świętowała ostatnie wydarzenie podróżą po całym świecie, odwiedzając między innymi Kanadę, Australię czy Nową Zelandię. 

Ponowny ślub księcia Karola

Wątek ponownego ożenku księcia Karola to jeden z pewnych, które zostaną poruszone przez twórców serialu. W 2005 roku książę Walii ożenił się ponownie, tym razem z wybranką swego serca, Camillą Shand, znaną ze swojego poprzedniego nazwiska Parker Bowles. Przez fakt, iż Camilla była rozwódką nie doszło do ślubu kościelnego, jednak odbyła się ceremonia cywilna i kościelne błogosławieństwo. Królowa nie była obecna na pierwszej części ceremonii, co społeczeństwo odebrało jako dezaprobata dla związku. Pojawiła się jednak w kaplicy na specjalnym błogosławieństwie. Po ślubie Camilla otrzymała tytuł księżnej Kornwalii, dlaczego jednak nie została księżną Walii? Przez skojarzenia i szacunek dla nieżyjącej już księżnej Diany. sam fakt zaręczyn był powodem wielu oburzeń i kontrowersji społecznych, dlatego królowa zdecydowała się nadać Camilli tytuł księżnej Kornwalii. 

Nowa miłość księcia Williama 

Z wszelkich doniesień serial ma się zakończyć na relacji księcia Williama i wówczas przyszłej księżnej Kate. W internecie jest dostępnych wiele zdjęć zza kulis, które ukazują aktorów upodobnionych do książęcej pary. W 2006 roku media ogłosiły, że para spotyka się od dwóch lat, a w 2010 doszło do zaręczyn. Ślub, który odbył się w 2011 obejrzało ponad dwa miliardy ludzi. Zdjęcia z planu podbiły internet w ekspresowym tempie, a widzowie są zachwyceni kastingiem obu postaci.  

Na przestrzeni lat w brytyjskiej rodzinie królewskiej wiele się wydarzyło. Serial będzie jedynie skrótem tego co najbardziej zawrzało brytyjskim i światowym społeczeństwem. Mimo to produkcja od pierwszego sezonu świetnie sobie radzi z prezentowaniem najważniejszych w historii wydarzeń. Udowadnia to ilość widzów, którą przyciąga serial z całego świata oraz zdobyte nagrody. Twórcy chcą również uhonorować postać Królowej Elżbiety II. Mimo że wydarzenia w szóstym sezonie “The Crown” nie będą już opisywać śmierci monarchini, to jednak w ostatnim odcinku ma się znaleźć do niej odwołanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 6 =