Spotkania autorskie promujące najnowszą książkę Profesora Józefa Majewskiego

Książka Profesora Józefa Majewskiego pt. “Krzyż Jezusa i ślepy Amor” źródło: materiały wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Już w najbliższy poniedziałek 24 kwietnia odbędzie się spotkanie autorskie wokół najnowszej książki Profesora Józefa Majewskiego pt. “Krzyż Jezusa i ślepy Amor”. Miłośnicy twórczości Jana Sebastiana Bacha będą mieli okazję wysłuchać jego utworów w wykonaniu Ewy Pobłockiej, a następnie rozmowy artystki z autorem. Recital rozpocznie się o 18.00 w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej 33/35 w Gdańsku.

“Krzyż Jezusa i ślepy Amor” opowiada o tajemnicach twórczości Jana Sebastiana Bacha oraz o tym, jak muzyka może przekraczać granice i mówić o sprawach pozamuzycznych. Józef Majewski pochyla się nad twórczością tego kompozytora jako przykładem na to, że muzyka instrumentalna może być tak samo ważna i przejmująca jak poezja, malarstwo czy filozofia. Autor przekonuje, że wsłuchując się w nią można zgłębiać tajemnice życia, śmierci, wiary i Boga, a nawet przekazać to, czego nie da się wyrazić słowami czy obrazami. Jeśli więc jesteś fanem muzyki klasycznej oraz poszukujesz inspiracji w literaturze, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *