Pierwszy mecz półfinału Tauron Ligi już za nami!

Na początku fazy półfinałowej Tauron Ligi siatkarki z Developresu Rzeszów zmierzyły się z Grotem Budowlanymi Łódź. Już od pierwszego seta można było wyczuć zdecydowaną przewagę rzeszowskich zawodniczek. Rozgrywka zakończyła się wygraną Developresu Rzeszów 3:0 w setach.

Wraz z rozpoczęciem spotkania już w ciągu pierwszych minut byliśmy świadkami wielu błędów obu drużyn. Nie przeszkodziło to jednak Developresowi Rzeszów do szybkiego przejęcia przewagi. Pierwsze trzy punkty trafiły na konto Łodzianek, pomimo tego Developreski odegrały wspaniałą pracę, nie tylko nadrabiając stratę, ale także wyszły na prowadzenie. Utrzymały przewagę aż do końca seta. Wydawać się mogło, że mecz rozgrywał się zgodnie z myślą Rzeszowianek, natomiast siatkarki Grotu Budowlanych Łódź musiały robić wszystko, by nadgonić stracone punkty. Pierwsza partia rozgrywki zakończyła się ostatecznie wynikiem 25:21 dla zawodniczek z Rzeszowa.

Drugi set ponownie rozpoczął się silną przewagą Developresu Rzeszów. Dopiero w jego połowie mogliśmy zobaczyć siłę Łódzkiego zespołu. Ich determinacja była godna podziwu, do samego końca zawodniczki próbowały zremisować z przeciwnikiem. Na sam koniec seta osiągnęły wynik 23:24, z piłką setową dla drużyny z Rzeszowa. Ostateczny punkt zdobyła Jelena Blagojevic.

Końcówka meczu prezentowała się wyrównanie. Pierwszą dwupunktową przewagę zdobyły Łodzianki. Nie minęło wiele czasu, aby Developres szybko zremisował i zmienił wynik, dając sobie trzypunktowe prowadzenie. Emocjonujący pojedynek nie miał końca. Dzięki punktowi Marty Pol ekipa łodzianek zremisowała 18:18. To wprowadziło nadzieję pośród kibiców Grotu. Radość nie trwała jednak długo. Developres szybko ponownie wyszedł na prowadzenie. Ostateczne uderzenie zadała Gabriela Orvosova, zapewniając Rzeszowiankom wygraną 25:22 oraz 3:0 w setach. MVP spotkania została Jelena Blagojević.