Ligowe rozgrywki siatkarskie w Polsce – początek półfinałów PlusLigi i Tauron Ligi

Zdjęcie dodane przez Jim De Ramos

W środę 19 kwietnia odbył się ostatni ćwierćfinałowy mecz PlusLigi pomiędzy Wartą Zawiercie a AZS-em Olsztyn, zakończony wygraną 3:1 dla pierwszego z wymienionych klubów. Tym sposobem przechodzimy do półfinałowej fazy PlusLigi, ale także Tauron Ligi!

Ku zaskoczeniu wielu widzów Tauron Ligi, obrończynie tytułu mistrza polski, Grupa Azoty Chemik Police przegrały z Grot Budowlanymi Łódź. Tym samym siatkarki z Chemika pożegnały się z walką o puchar. Natomiast pewny awans zapewnił sobie klub ŁKS Commercecon Łódź, który nie stracił nawet seta z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. W półfinale zobaczymy również zespoły Developres Bella Dolina Rzeszów oraz BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Natomiast w PlusLidze czekają na nas ogromne emocje. Do półfinału trafiły zespoły, które zaprezentowały się najlepiej w tym sezonie. W trakcie rozgrywek będziemy mogli zobaczyć takie drużyny jak Warta Zawiercie czy Jastrzębski Węgiel, który w rywalizacji z Treflem Gdańsk oddał jedynie jeden set. Wydawałoby się, że ZAKSA ma największe szanse na wygraną PlusLigi, jednak dopiero przyszłe mecze pokażą nam, czy to faktycznie prawda. Na początku siatkarze z ZAKSY będą musieli zmierzyć się z Asseco Resovią.