Powrót ekstraklasy – AZS UG zagra z Constractem Lubawa

Na 3 dni przed Wielkanocą Akademicy wrócą do ligowych zmagań. W czwartek 14.04 podopieczni Wojciecha Pawickiego podejmą w Gdańsku ekipę z Lubawy. Jak zaprezentują się gdańszczanie po reprezentacyjnej przerwie?

To będzie pierwsze spotkanie 24. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, a tabela przed nim jednoznacznie wskazuje faworyta. Constract Lubawa znajduje się w elitarnym gronie walczących o mistrzostwo kraju. Zawodnicy Dawida Grubalskiego zajmują aktualnie 3. lokatę w tabeli i mogą pochwalić się 56 zdobytymi punktami. W tym sezonie przegrywali tylko trzykrotnie – z Rekordem, Lesznem i Teamem Lębork. Poza tym lubawianie zanotowali 2 remisy i resztę spotkań wygrali, strzelając przy tym 120 goli.

Analizując poprzedni mecz ligowy między AZS-em a Constractem raczej niełatwo szukać powodów do optymizmu. W listopadzie Akademicy przegrali 0:6 w Lubawie, Constract napędzał wtedy Daniel Mesa Darias, chociaż w pierwszej połowie gdańszczanie bronili się całkiem skutecznie i stracili jedynie 2 bramki. Jednak zawodnicy AZS-u na Konstruktorów natrafili jeszcze w marcu w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski.  Wtedy gdańszczanie przegrali 6:7, ale na parkiecie pokazali charakter i potencjał drużyny. Na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem tablica wskazywała wynik 6:6, a o porażce zadecydowała bramka Luana w samej końcówce.

Szanse na utrzymanie się w lidze są niestety bardzo małe, ale Akademicy cały czas mogą namieszać w tabeli. Jeżeli Constract myśli o tytule mistrzowskim, to najprawdopodobniej będzie musiał wygrać wszystkie mecze do końca sezonu, począwszy od tego w Gdańsku. Pewne jest, że lubawianie na północ przyjadą w lekko okrojonym składzie – Luan, Lucas, Pedrinho i Jakub Raszkowski odnieśli lekkie kontuzje, a to przecież kwartet odpowiadający za ponad połowę bramek drużyny w tej kampanii (72 trafienia). Co więcej, w składzie zabraknie reprezentantów Polski – Kacpra Sendlewskiego i Tomasza Kriezla. Nasi kadrowicze pauzują przez żółte kartki.

Jak po przerwie na zgrupowanie reprezentacji pokaże się AZS UG? Początek spotkania już w czwartek 14.04 o 20:45 na Hali Widowiskowo-Sportowej – AWFiS na ul. Górskiego 1. Transmisja meczu w WP Pilot!