16/10/2024

3 min read
dynie Halloween

fot.freestocks/Unsplash

Halloween z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym świętem w Polsce. Świętowane jest przez znaczną część młodzieży, co widać po liczbie zainteresowanych imprezami o tej tematyce. W związku z tym zainteresowaniem Trójmiasto oferuje wiele atrakcji, które pozwolą wczuć się w mroczny klimat, aby przygotować się do tej wyjątkowej nocy. Gdańsk, Gdynia i Sopot mają coś dla każdego, niezależnie od tego, czego szukasz i w jakim wieku jesteś. Sprawdź, jakie wydarzenia o tematyce Halloweenowej czekają na Ciebie w tym roku w Trójmieście i wybierz te, które najlepiej oddadzą ducha tej upiornej okazji.

Adventure horror park

Fot. Facebook profilu parku Kolibki

Jeśli szukasz upiornych i niezapomnianych wrażeń na Halloween, odwiedź Adventure Park Gdynia Kolibki 25 i 26 października 2024 r. Odbędzie się tam Adventure Horror Night „Po drugiej stronie lustra”, gdzie rzeczywistość przeplata się z koszmarem. W mrocznych lasach Kolibek przekroczysz granicę między światem realnym a lustrzanym, uczestnicząc w przerażającej, niezwykłej przygodzie. Twoim zadaniem będzie rozwiązanie zagadki brutalnej zbrodni, odkrywając stopniowo coraz to więcej szczegółów. Podczas wędrówki spotkasz różnorodne postacie, z czego tylko niektóre będą chętne do pomocy.

Wydarzenie oferuje dwie kategorie: FAMILY dla uczestników od 12 lat (godz. 18:00 – 19:30) i HARD dla  osób pełnoletnich (godz. 20:00 – 22:40). Od udziału nie powstrzyma Cię brak doświadczenia czy umiejętności, wystarczy chęć do zmierzenia się z tym wyzwaniem! Koszt tej niezwykłej atrakcji wynosi 99 złotych, a bilety można zakupić online. Pamiętaj, liczba miejsc jest ograniczona.

Noc horrorów w Multikinie

link:https://multikino.pl/filmy/nmf-maraton-halloween-25102024
Fot: strona internetowa Multikino
Fot: strona internetowa Multikino

Halloween przede wszystkim kojarzy się ze strachem, więc nocne oglądanie horrorów idealnie wpasowuje się w klimat tego upiornego święta. Sieć kin Multikino już od paru lat organizuje wydarzenie, które funkcjonuje pod nazwą “Nocny Maraton Filmowy” (NMF) i w tym roku również kontynuują rozpoczętą tradycję. W Trójmieście znajdują się dwa takie kina, mające swoje lokalizacje w Sopocie oraz w  Gdańsku. NMF odbędzie się 25 oraz 31 października 2024r. i potrwa od 22:00 do około 5 rano. Wstęp na wydarzenie jest dla osób pełnoletnich oraz dla nastolatków powyżej 16 roku życia po okazaniu zgody od rodziców ( dostępna do pobrania na stronie kina). Cena za udział waha się w zależności od miejsca, na które się zdecydujesz. Najtańsze bilety kosztują 30,9 złotych natomiast najdroższe 43,9 złotych. Repertuar różni się od siebie, więc jeżeli wybierzesz się na obie daty, obejrzysz zupełnie inne filmy!

Strasznie zakręcone Halloween

Strasznie Zakręcone Halloween. Fot.https://www.trojmiasto.pl/imprezy/Strasznie-Zakrecone-Halloween-imp562070.html#fb_id:0,pozycja:0
Fot. strona Trójmiasto.pl

W dniach od 25 do 31 października 2024 r. AmberSky w Gdańsku (adres: Ołowianka 1) zaprasza na Halloweenowy Tydzień, pełen mrocznych atrakcji i przerażających dekoracji. Gwoździem programu będzie Strasznie Zakręcone Halloween, które odbędzie się w sobotę, 26 października, w godzinach 17:00–22:00. Tego dnia na odwiedzających czeka wiele atrakcji, a wśród nich: mrożący krew w żyłach symulator VR, upiorne malowanie twarzy oraz przerażająca sesja zdjęciowa w trumnie. Wyjątkowy halloweenowy klimat stworzą animatorzy w kostiumach i specjalnie przygotowane dekoracje.

Oprócz tego w ciągu trwania tego wydarzenia, jak i przez cały ten tydzień, dostępna będzie mroczna przejażdżka kołem widokowym. Z pewnością dostarczy ona niezapomnianych wrażeń. Wstęp na wszystkie atrakcje jest darmowy, natomiast przejażdżka kołem to koszt 39 zł za bilet normalny i 29 zł za ulgowy (dla dzieci do 1,40 m). Dzieci do lat 3 mogą skorzystać z przejażdżki za darmo. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na portalach społecznościowych AmberSky oraz na ich stronie internetowej!