Prezenty na każdą kieszeń!

źródło: unsplash.com

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się nieubłaganie, a co za tym idzie – wybór prezentów dla naszych bliskich. Jak wybrać idealny prezent i jednocześnie przy tym nie zbankrutować?

Wybór odpowiedniego prezentu świątecznego nie jest łatwy. Szczególnie jeśli mamy ograniczony budżet, a do tego nie jesteśmy w stanie na nic wpaść. Czasu coraz mniej, a trzeba w końcu zdecydować się, co kupić rodzinie, koleżance z pracy i koledze z uczelni. Jednak znajdzie się kilka uniwersalnych, niedrogich i jednocześnie pożytecznych pomysłów na prezenty.

Pierwszy z nich może wydawać się oklepany – kubek. Każdy z nich korzysta, a może akurat wybierzesz taki, który stanie się nowym, ulubionym kubkiem obdarowywanej osoby. Wybór jest ogromny, ale osobiście polecam jak największe, własnoręcznie zdobione, a może nawet z jakimś uroczym zwierzątkiem? Do kubka zawsze można dokupić ulubioną kawę albo świąteczną herbatę.

Kolejne dwa pomysły połączyłam ze sobą, bo myślę, że są dla siebie stworzone. Kocyk i książka. Dwie rzeczy, które są idealne na zimowe wieczory. Kocyków nigdy za wiele, tak samo, jak i książek. Tych drugich jest ogromny wybór, można wybrać takie ze świątecznym albo zimowym motywem, tak aby pasowały do okazji.

źródło: unsplash.com

Zostawmy już prezenty typowe dla znajomych, których wylosowaliśmy w pracy i szkole. Osobie z rodziny czy też przyjacielowi chcielibyśmy dać coś bardziej od serca. Warto zastanowić się nad jedną rzeczą, którą lubi. Gotowanie, sporty, a może jest wielkim fanem jakiegoś serialu? W internecie mamy teraz ogromny wybór gadżetów dla fanów danego filmu, serialu albo serii książek. A może ma swojego ulubionego wykonawcę, którego słucha ostatnio w kółko? Można kupić jego album, idealny do słuchania w samochodzie albo po prostu do postawienia w widocznym miejscu w domu. Oprócz tego, dla zwolenników zakupów internetowych, są teraz strony typu Pakamera, które oferują głównie własnoręczne prezenty. Wybierać możemy z kilkunastu, dość sprecyzowanych kategorii.

Mimo wszystko warto porządnie zastanowić się nad tym, co druga osoba potrzebuje i z czego by się ucieszyła. Moje pierwsze propozycje są dla osób, które kompletnie nie wiedzą, co kupić. Bliskie nam osoby na pewno ucieszą się z przemyślanego i dopasowanego pod nich prezentu. Przed zakupami zaplanujcie sobie swój budżet i co dokładnie chcecie kupić, żeby nie skończyć z kolejnymi, przypadkowymi zestawami kosmetyków. Pamiętajcie też, by nie zostawiać sobie świątecznych zakupów na ostatnią chwilę, dzięki czemu unikniecie długich, sklepowych kolejek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *