Centrum Wsparcia Psychologicznego na Uniwersytecie Gdańskim

fot. centrumwsparcia.ug.edu.pl

Dbanie o własne zdrowie psychiczne to coś ważniejszego, niż może nam się wydawać. Studencka codzienność bywa niełatwa, często wiąże się z dużym stresem i obciążeniem. Pomocną dłoń wyciąga CWP (Centrum Wsparcia Psychologicznego) na Uniwersytecie Gdańskim, które oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną studentom oraz pracownikom uczelni.

Zgłoszenie na konsultację

CWP oferuje spotkania z psychologiem w formie stacjonarnej oraz zdalnej, poprzez Skype lub MS Teams. Zapisy odbywają się drogą mailową, przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej. Formę swojej konsultacji można wybrać samodzielnie, tak samo jak podać najbardziej odpowiednie dni i godziny. Spotkania stacjonarne odbywają się w Gdańsku, przy ul. Bażyńskiego 1a, pok. 313. Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego, otrzymuje się mailową informację zwrotną z terminem. CWP oferuje 3 bezpłatne konsultacje, po których decydujemy o kolejnych krokach.

Apteczka Pierwszej Pomocy Psychologicznej

Niestety natłok nauki i obowiązków może utrudniać znalezienie odpowiedniego, szybkiego terminu konsultacji. W takiej sytuacji można sobie pomóc, odwiedzając stronę internetową CWP. W zakładce biblioteczka znajdują się wpisy o różnej tematyce psychologicznej, które są najszybszym i ogólnodostępnym wsparciem. Można przeczytać m.in. o sposobach na radzenie sobie z nadmiernym myśleniem, czy o sile medytacji, zmęczeniu i wypaleniu zawodowym. Porady na stronie mogą okazać się bardzo pomocne i wartościowe, szczególnie gdy brakuje czasu na konsultację.

Do Centrum Wsparcia Psychologicznego można zgłosić się z każdym swoim problemem, z zagwarantowaną dyskrecją i obowiązującą tajemnicą zawodową. To miejsce, które służy bezwarunkową pomocą i powstało, aby wspierać społeczność Uniwersytetu Gdańskiego. Warto zadbać o siebie i dać sobie pomóc!