USA na studencką kieszeń! American dream z programem Camp Leaders

źródło: campleaders.com

Wakacje spędzone w Stanach Zjednoczonych? Lato pełne podróży, międzynarodowych przyjaźni, a do tego pracy płatnej w dolarach? Wiem, brzmi nierealnie… A jednak! Camp Leaders to program typu Work&Travel, który umożliwia studentom z całej Polski niezapomniany wyjazd wakacyjny do USA i zdobycie niezastąpionego doświadczenia w najlepszy możliwy sposób. To wszystko jest łatwiejsze, niż myślisz!

Zasady programu

Camp Leaders to program wymiany kulturowej dla studentów. Umożliwia legalny pobyt i podjęcie pracy w USA. Zatrudnienie możliwe jest na tzw. campach, czyli wakacyjnych ośrodkach kolonijnych dla dzieci. W USA znajduje się ich około 10 tysięcy, a każdego lata są odwiedzane przez miliony dzieci. Amerykańskie campy mają ponad stuletnią tradycję. Zatrudniają się na nich młode osoby z całego świata. Ośrodki najczęściej znajdują się z dala od dużych miast, a w otoczeniu lasów i jezior. Pracy na campie można się podjąć na dwóch różnych stanowiskach.

Camp Counselor

Counselor to osoba zajmująca się dziećmi jako opiekun lub instruktor. Tej pracy mogą podjąć się osoby w wieku od 18 do 30 roku życia. Wymagany jest dość wysoki, biegły poziom j. angielskiego oraz chęć i gotowość do pracy z dziećmi w różnym wieku. Warunki zakwaterowania są zwykle harcerskie, obozowe, najczęściej są to drewniane domki. Zakwaterowanie i wyżywienie przez cały pobyt jest darmowe. Praca trwa zwykle 9-10 tygodni, a w każdym z nich przysługuje dzień wolny, w czasie którego można opuścić camp i dowolnie wykorzystać swój czas, np. zwiedzając pobliskie okolice i miasta. Poza samą opieką nad dziećmi, można podjąć się dodatkowych aktywności na campie, takich jak prowadzenie zajęć sportowych lub intelektualnych, ratownictwo wodne, odpowiedzialność za różne atrakcje- możliwości jest wiele. Każdy camp charakteryzuje się konkretnymi aktywnościami dla dzieci, które dostarczają wiele zabawy. Swoją rolę na campie ustala się z pracodawcą przed przyjazdem do ośrodka.

Support Staff

To stanowisko nie opiera się na opiece nad dziećmi, lecz na pracy w kuchni lub jako obsługa techniczna campu. Jest to praca wymagająca, może kosztować sporo wyrzeczeń. Przy zatrudnieniu nie jest wymagany wysoki poziom j. angielskiego, wystarczy komunikatywny.  Kontrakt trwa 8-10 tygodni i również zapewnia dni wolne od pracy. Minimalne wynagrodzenie jest wyższe niż na stanowisku Counselor’a.

źródło: campleaders.com

Dlaczego warto?

Pobyt na campie to gwarancja nowych przyjaźni dla wszystkich uczestników. Międzynarodowe znajomości i niezapomniany klimat pozostaje w pamięci na zawsze. Doświadczenie w pracy w USA wygląda świetnie w CV i jest bardzo doceniane przez przyszłych pracodawców. Poza tym, to świetna okazja do poszerzenia własnych horyzontów i sprawdzenia samego siebie w zupełnie nowych, niecodziennych wyzwaniach. Czasem wiąże się to z wychodzeniem z własnej strefy komfortu i wymaga wytrwałości oraz cierpliwości. Mimo że początki bywają trudne, z czasem nabywa się większej pewności siebie, a wszystkie wyzwania stają się świetną zabawą. To także możliwość do poprawienia swojego poziomu języka angielskiego i zwiedzenia miejsc, które na co dzień widzimy tylko w filmach. To po prostu szansa, której nie można przegapić.

Oferta programu

Wyjazd do USA wiąże się z niemałymi obowiązkami formalnymi. Podpisanie umowy z Camp Leaders gwarantuje zorganizowanie całej podróży i pobytu oraz pomoc na każdym jego etapie. W cenie programu są bilety lotnicze w obie strony, ubezpieczenie medyczne, potrzebne szkolenia, obsługa procesu aplikacyjnego i wniosków wizowych oraz umówienie rozmowy w konsulacie. Każdy uczestnik może liczyć na wsparcie i indywidualne podejście do swojej sytuacji. Uczestnictwo w programie to nie tylko praca, ale i gwarancja wymarzonych podróży po USA! Wiza pracownicza pozwala na pozostanie w Stanach Zjednoczonych aż 30 dni po skończonym kontrakcie. To czas na zwiedzanie wszystkich miejsc, na które się zdecydujemy.

źródło: campleaders.com

Jak zacząć?

Nic prostszego! Wystarczy założyć własne konto w aplikacji Camp Leaders, zarejestrować się i dopełnić krótkich formalności. Po rozmowie wstępnej, weryfikującej poziom j. angielskiego, można szukać campu dla siebie! Wystarczy uzupełnić aplikację informacjami o sobie i przedstawić się potencjalnym pracodawcom. Opowiedz o swoich pasjach i umiejętnościach, a na pewno szybko odnajdziesz idealne miejsce. Potem jeszcze tylko rozmowa wizowa i… pakowanie walizek! Twój camp już czeka, a wakacje życia właśnie się zaczynają.

Planowanie wyjazdu najlepiej zacząć już teraz, jak najszybciej. Dzięki temu mamy gwarancję, że campy mają jeszcze dużo wolnych miejsc i możemy trafić tam, gdzie najbardziej chcemy. To też szansa na wyjazd z przyjaciółmi, bo można postarać się o wspólne zatrudnienie! W skrócie- nie ma na co czekać! Po prostu kliknij tutaj i zaplanuj wakacje swoich marzeń. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *