Najciekawsze filmowe premiery czerwca

Fot. Unsplash

Czerwiec zapowiada się bardzo ciekawie pod względem kinowych nowości. Na ekranach pojawią się nowości, które mogą zainteresować fanów wielu gatunków: od horrorów po filmy animowane. 

„Jurassic World: Dominion”  – premiera 10 czerwca

Szósta część jednej z najpopularniejszych serii przygodowych „Jurrasic Park” i druga trylogii „Jurassic World”. Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach z pierwszej części. Żyjące na wolności dinozaury próbują przystosować się do nowego świata. Ludzie natomiast chcą przejąć panowanie nad naturą i kontrolować wszystko, co się dzieje. Zwiastun zapowiada mnóstwo akcji i widowiskowych efektów specjalnych. W rolach głównych wystąpią m.in. Chris Pratt i Laura Dern. Czy druga odsłona serii okaże się lepsza od niezbyt wysoko ocenionej pierwszej?

„Sekret Madeleine Collins” – premiera 17 czerwca 

Thriller produkcji belgijsko-francusko-szwajcarskiej. Przedstawia życie prowadzącej podwójne życie Judith, stale podróżującej między Francją a Szwajcarią. Kobieta posiada dwóch partnerów, z jednym ma dwóch synów, z drugim córkę. Z czasem kłamstwa Judith zaczynają wymykać się spod kontroli, a życie oparte na tajemnicach staje się coraz trudniejsze. Film zdobył uznanie krytyków festiwalu w Wenecji. 

„Buzz Astral” – premiera 17 czerwca

Nostalgiczny powrót do dzieciństwa, przedstawiający jednego z bohaterów serii „Toy Story”, Buzza Astrala. Tym razem poznamy historię jego postaci nie jako zabawki, lecz człowieka. Młody astronauta, z pomocą przyjaciół, wykonuje misję w kosmosie. Zostaje bohaterem i doczekuje się swojej własnej zabawki. Animacja zawiera wiele elementów science-fiction i nawiązań do filmów „Toy Story” jak choćby słynnego powiedzenia Buzza: „Na koniec świata i jeszcze dalej”. 

„Czarny telefon” – premiera 24 czerwca

Ekranizacja opowiadania Joe Hilla o tym samym tytule. Finney Shaw, 13-letni chłopiec zostaje porwany i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy przez sadystycznego mordercę. Na ścianie więzienia wisi odłączony telefon, który w pewnym momencie zaczyna dzwonić. Ze słuchawki do Finney’ego docierają głosy ofiar mordercy, którzy chcą pomóc mu uciec ze śmiertelnej pułapki. Film może być ciekawą propozycją dla miłośników horrorów.

„Elvis” – premiera 24 czerwca 

Film biograficzny produkcji australijsko-amerykańskiej, przedstawiający karierę Elvisa Presleya. Fabuła skupia się na karierze „Króla rock ’n’ rolla”, jego wieloletniej relacji z menadżerem, Tomem Parkerem, oraz żoną Priscillą. W roli Elvisa wystąpił Austin Butler, natomiast w pułkownika Parkera wcielił się Tom Hanks. Elvis Presley to kolejna muzyczna legenda, po Freddiem Mercurym i Eltonie Johnie, która doczekała się filmu biograficznego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − cztery =