Wisła Płock pokonuje Chorwatów! Nafciarze trzeci w Lidze Europejskiej

fot. twitter.com/SPRWisla/

Wicemistrzowie Polski trzecią drużyną Ligi Europejskiej. Orlen Wisła Płock pokonała drugą drużynę chorwackiej ligi RK Nexe Našice 27:22.

Nafciarze do Lizbony na Final Four przyjechali z marzeniami o zwycięstwie w rozgrywkach. Te jednak zakończyły się wraz z końcem spotkania z Benficą w półfinale, kiedy to płocczanie ulegli przyszłym zwycięzcom turnieju 19:26.

Wiśle pozostał tak jak przed rokiem mecz o trzecie miejsce. Nafciarze mieli zatem doskonałą okazję, żeby wymazać z pamięci niepowodzenie z poprzedniej edycji, kiedy finalnie zajęli czwartą lokatę.

I tak w finale pocieszenia już na początku pierwszej połowy pokazali, dlaczego byli uznawani za faworytów w starciu z Chorwatami. W pewnym momencie drużyna trenera Xaviera Sabaté prowadziła 13:8, a ta przewaga z pewnością byłaby większa, gdyby zawodnicy rzucali z większą celnością na bramkę rywali.

Dobrą passę przerwał jednak niezrozumiały kryzys. Nafciarze zaczęli się gubić, a na domiar złego w 24. minucie spotkania Mirsad Terzić otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie rywala w twarz. Wicemistrzowie Polski schodzili na przerwę z minimalną przewagą 14:13.

Na drugą połowę przyszedł jednak zupełnie odmieniony zespół Wisły, który ponownie stale powiększał swoją przewagę, m.in. za sprawą zdobywcy pięciu bramek Lovro Mihicia.

Końcowy wynik 27:22 zapewnił wicemistrzom Polski miejsce na najniższym stopniu podium Ligi Europejskiej, co jest najlepszym wynikiem w historii drużyny z Płocka.

Orlen Wisła Płock 27:22 RK Nexe Našice

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Admir Ahmetasević – Michał Daszek 3, Tin Lučin 3, Jan Jurecić 4, Uroš Mitrović, David Fernández 1, Abel Serdio 4, Leon Šušnja, Zoltán Szita 3, Przemysław Krajewski, Mirsad Terzić, Lovro Mihić 5, Mikołaj Czapliński, Dmitrij Żytnikow 4, Sergei Kosorotov

RK Nexe Našice: Dominik Kuzmanović, Mihailo Radovanović – Saša Barišić Jaman, Marin Jelinić 2, Ivan Vida, Borna Manci Mičević 3, Alen Blažević, Andraž Velkavrh, Tomislav Severec 1, Luka Moslavac 3, Janko Kević, Mario Tomić 2, Fahrudin Melić 4, Halil Jaganjac 1, Dorian Markušić 1, Gianfranco Pribetić 5

Kary: Fernández 6′, Šušnja 52′ – Blažević 20′
Czerwona kartka: Terzić (za uderzenie przeciwnika w twarz) 24′
Sędziowie: Dimitar Mitrevski, Blagoja Todorovski (Macedonia Północna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *