Jak było na Juwenaliach Gdańskich?

 

Mokro — to na pewno. Na szczęście pomimo niepogody wydarzenie, powracające do Gdańska po 3 latach, odbyło się bez przeszkód. 

Gdańskie Juwenalia to impreza koncertowa, organizowana przez Fundację Gdańską oraz 6 uczelni: Uniwersytet Gdański, Politechnikę Gdańską, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki. Odbyła się 21 maja na Placu Zebrań Ludowych. Tradycyjnie, rozpoczęła się przekazaniem klucza do bram miasta studentom. Wykonał to zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak. Po krótkiej przemowie przedstawicieli oraz organizatorów rozpoczął się główny etap wydarzenia: koncerty.

przedstawiciele oraz organizatorzy

 

 

Line-up tegorocznych Juwenaliów był następujący:

  • 16:00 Vito Bambino
  • 17:30 Young Igi
  • 19:00 Malik Montana
  • 20:30 Margaret
  • 22:00 Wilki
  • 23:30 Tymek

Od godziny 15:00 oraz pomiędzy występami, tłum nakręcała niezastąpiona ekipa DJ’ów, 10 minut do kwadratu. Chyba każdy obecny na imprezie przyzna, że wykonali swoją robotę na piątkę z plusem.

 

W przemowie wstępnej padła prośba — oby pogoda nie zepsuła nam tego wieczoru. Chociaż miało być wietrzenie i deszczowo, padało tylko na pierwszym koncercie. Nikogo to jednak nie zniechęciło, a niepowtarzalny głos Vito Bambino zatrzymał słuchaczy pod sceną mimo niepogody.

Na następnym koncercie doczekaliśmy się nawet promieni słońca. Cóż się dziwić, skoro ogromna część gości uważa występ Young Igiego za najlepszy tego wieczoru. Raper wzorowo rozgrzał tłum, dbając o interakcje ze słuchaczami. Na scenę wrócił także podczas występu Margaret, której towarzyszył we wspólnym utworze –  „Układanki”.

Kolejnym kandydatem na najlepszy występ wieczoru był zespół Wilki, z którym śpiewała cała widownia. Skrajne uczucia wzbudził Malik Montana, Margaret zachwyciła kreatywnością. Na temat koncertu Tymka zdania są podzielone.

Na terenie wydarzenia obecny był jego główny partner — marka piwa Perła. Dostępna była także strefa food trucków oraz strefa studenta, gdzie można było wziąć udział w przygotowanych grach i atrakcjach, albo zasięgnąć informacji na temat studiowania.

Jak widać na zdjęciach, Juwenalia Gdańskie w 2022 roku przyciągnęły ogromne tłumy ludzi. Rozmiar imprezy chyba przewyższył wszelkie oczekiwania organizatorów. Kolejki do poszczególnych stref były bardzo długie i nawet pociągi ledwo poradziły sobie z pomieszczeniem wszystkich osób, wracających z koncertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 4 =