Wiosenna edycja Wampiriady na Uniwersytecie Gdańskim

Fot. nzsug.pl

Niezależne Zrzeszenie Studentów organizuje na Uniwersytecie Gdańskim kolejną edycję Wampiriady. Celem akcji jest honorowe zdawanie krwi dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz szerzenie idei krwiodawstwa.

Akcja Wampiriada jest organizowana po raz pierwszy od dwóch lat w tradycyjnej formie.  Przerwa spowodowana była pandemią COVID – 19. Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego staną krwiobusy, w których chętni będą mogli honorowo oddać krew. Studencka kampania będzie się odbywać od 9 do 11 maja 2022, w godzinach 9:00 – 14:00. 

Dla krwiodawców NZS przygotował między innymi: dwudniowe zwolnienie lekarskie RCKiK z zajęć na uczelni oraz z pracy, pakiet czekolad, gadżety związane z akcją oraz vouchery od tegorocznych partnerów. Wybierając się na Wampiriadę, zainteresowani powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego oraz obowiązku zakrywania ust i nosa w ambulansach do poboru krwi. W przypadku choroby, złego samopoczucia lub kontaktu z osobą chorą, powinno się powstrzymać od zdawania krwi. 

Projekt ma uświadomić zarówno studentów, jak i całe społeczeństwo o stałych niedoborach w bankach krwi oraz zachęcić do regularnego oddawania krwi i rejestracji w DKMS (fundacji zajmującej się walką z chorobami układu krwionośnego).

Terminarz akcji:

  • 9 maja 2022 – parking przy Wydziale Ekonomicznym UG
  • 10 maja 2022 – parking przy Wydziale Biologii UG
  • 11 maja 2022 – parking przy Wydziale Nauk Społecznych UG

Jeżeli zastanawiałeś się nad honorowym oddawaniem krwi, Wampiriada jest idealną okazją, by to zrobić. Każda osoba, decydująca się na udział w akcji przyczyni się do niesienia pomocy potrzebującym krwi, której cały czas brakuje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 10 =