Proces dekady – Johnny Depp vs. Amber Heard

źródło: Twitter/Sierra Gilesspi

O procesie między Johnnym Deppem a Amber Heard słyszał już chyba każdy. Konflikt byłych małżonków trwa nieprzerwanie od kilku lat, a ostatnio w social mediach można przeczytać o każdym szczególe z sali sądowej.

Johnny Depp i Amber Heard byli małżeństwem w latach 2015-2016. W sierpniu 2016 roku zawarli ugodę rozwodową, a sąd przyznał wtedy aktorce 7 mln dolarów, które przeznaczyła na cele charytatywne. Amber Heard oskarżyła swojego byłego męża o przemoc domową. Johnny Depp rzekomo regularnie bił Amber oraz znęcał się na nad nią psychicznie. Zarzucano mu branie narkotyków i nadużywanie alkoholu. Jednak rodzina, przyjaciele i fani aktora nie mogli uwierzyć, aby ten był w stanie dopuścić się takich rzeczy. Uważali oni, że Heard manipuluje Johnnym, tak aby to ona wyglądała na poszkodowaną.

Tym razem Johnny Depp pozwał swoją byłą żonę o zniesławienie i żąda od niej 50 mln dolarów. Przez jej oskarżenia stracił możliwość dalszego zagrania głównych ról w „Piratach z Karaibów” i „Fantastycznych Zwierzętach”. W trakcie rozprawy przyznał, że nigdy nie podniósł ręki na Amber, a to on sam jest jej ofiarą.

W trakcie trwającego już ponad dwa tygodnie procesu mogliśmy wysłuchać wielu interesujących wypowiedzi świadków. Dziewiątego dnia rozprawy wezwana została psycholog, dr Shannon Curry, która po spędzeniu dwunastu dni z Amber Heard wystawiła opinię na temat jej zachowania. Według lekarki aktorka cierpi na pograniczne zaburzenie osobowości, a jej diagnozę opracowała również na podstawie poprzednich badań i ocen psychologicznych Amber.

Depp został zapytany o wiadomości, które wysyłał do swojego przyjaciela Paula Bettany’ego, w których pisał o „topieniu i spaleniu zwłok” Amber Heard. Aktor wyjaśnił, że „żadna z tych rzeczy nie miała być pisana na poważnie”, a wiadomości były inspirowane filmami Monty’ego Pythona, gdzie mówiono o paleniu i topieniu czarownic.

Kilka dni później na świadka został wezwany ochroniarz Johnny’ego Deppa – Malcolm Connolly, który pracował dla Johnnego w trakcie jego związku z Amber. W trakcie zeznań powiedział, że pomiędzy byłymi małżonkami na początku układało się świetnie. Opisał Heard jako „uroczą i jak zwykle czarującą”, jednak później wszystko zaczęło się zmieniać. Zauważył, że Depp stawał się coraz bardziej wycofany i cichy. Słyszał, jak aktora krzyczała i rzucała przedmiotami w kierunki swojego byłego męża. Powiedział, że nigdy nie widział żadnych obrażeń na twarzy ani ciele Amber, a widoczne były one u Johnny’ego. Wyznał też, że widział jak aktor palił marihuanę, oraz że mógł również wciągać kokainę. Dodał jednak, że Depp ma „bardzo wysoką tolerancję na wszelkie substancje”.

Johnny Depp ma ogromne wsparcie wśród swoich fanów, a nawet rodzice Amber są po jego stronie. Jednak trudno już teraz stwierdzić czy wygra on proces. Rozprawa sądowa rozpoczęła się 11 kwietnia i ma potrwać do końca maja. Przez ten czas na jaw wyjdzie jeszcze wiele spraw i tajemnic, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na czyjąś ze stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *