Relacja z Dni Otwartych Uniwersytetu Gdańskiego

fot. facebook Uniwersytet Gdański

W dniach 21-22.04 odbyły się Dni otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. Na terenie Bałtyckiego Kampusu Oliwa czekało wiele atrakcji przygotowanych przez studentów. Wszyscy zainteresowani mogli zdobyć informacje o różnych kierunkach i specjalizacjach, posłuchać ciekawych wykładów i lepiej poznać uczelnię.

Przed Wydziałem Biologii odbył się piknik naukowy. Studenci przygotowali stoiska, przy których odpowiadali na pytania i prezentowali swoje kierunki. Wydarzenie urozmaicały konkursy i drobne upominki. Na pikniku można było porozmawiać m.in. ze studentami chemii, biologii, filozofii, historii czy dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pojawili się też sportowcy, którzy opowiedzieli o sekcjach sportowych AZS Uniwersytet Gdański.

fot. źródło własne

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady poprowadzone przez profesorów uniwersytetu. Na Wydziale Nauk Społecznych dr Dominik Chomik opowiedział o sposobach komunikowania się w przyszłości, natomiast dr Jan Miklas-Frankowski zachęcił do czytania reportaży. Uczestnicy dni otwartych mieli okazję do obejrzenia studiów telewizyjnego i fotograficznego, w których na co dzień odbywają się zajęcia. Miało też miejsce spotkanie z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, którzy opowiedzieli o tegorocznych maturach. Licealiści mogli zapoznać się z ofertą wybranych kierunków i zasadami rekrutacji. Dowiedzieli się też o zasadach programu ERASMUS+ i poznali tajniki  codziennej, studenckiej rzeczywistości.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji przygotowanej przez telewizyjne koło naukowe Neptun TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =