Nagroda „Pomorzanina/Pomorzanki Roku 2021”

fot. Karol Uliczny | Zawsze Pomorze

Uczone z Uniwersytetu Gdańskiego nominowane do tytułu „Pomorzanina/Pomorzanki Roku 2021”. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 25 kwietnia na uroczystej gali w Teatrze Wybrzeże. Patronem honorowym konkursu jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

By nagrodzić pracę osób, szczególnie ważnych dla województwa pomorskiego, Redakcja „Zawsze Pomorze” przyzna, jednej z 21 nominowanych kandydatów, tytuł „Pomorzanina/Pomorzanki Roku 2021”. To prestiżowe wyróżnienie Redakcja ma zamiar przyznawać corocznie w kwietniu — by uczcić ustanowiony w tym miesiącu Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy.

– Tę naszą najważniejszą nagrodę chcemy przyznawać osobie szczególnie zasłużonej dla województwa pomorskiego, która swoją działalnością, charyzmą, niesieniem pomocy innym rozsławia Pomorze w kraju i za granicą. Osobie, która jest uczciwa, aktywizuje mieszkańców, działa na rzecz rozwoju regionu i dla której prawda jest wartością fundamentalną – mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Zawsze Pomorze”.

W tym celu Kapituła Nagrody, złożona z wybitnych przedstawicieli świata kultury, biznesu, samorządu, medycyny i mediów, wyłoniła 10 laureatów — w tym zwycięzcę/zwyciężczynię. Ich nazwiska poznamy 25 kwietnia na uroczystej gali w Teatrze Wybrzeże.

Do tytułu nominowani zostali również naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego: Dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka, kierowniczka Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju w Instytucie Psychologii oraz Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk, wirusolog UG. Dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka jest nominowana do tytułu „Pomorzanina/Pomorzanki Roku 2021” za konsekwentną walkę ze stereotypami dotyczącymi płci. Natomiast Prof. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk za popularyzację wiedzy na temat SARS-CoV-2 wśród mieszkańców Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =