Powraca Konkurs Filmów Jednominutowych „Refleks;ja”

fot. facebook.com/refleksjafestiwal/

Po przerwie spowodowanej pandemią powraca Konkurs Filmów Jednominutowych „Refleks;ja”. Jak wskazuje nazwa, w konkursie najważniejsze jest hasło „Ja i moja refleksja”. Prace można nadsyłać do 24.04.2022 do godziny 23:59. 

Konkurs jest organizowany od 2015 roku, jednak przez pandemię COVID-19 musiał zawiesić swoją działalność. Teraz powraca, a jego tegoroczna edycja ma być związana z tematyką człowieka i jego relacji z czasem. Próbom uporządkowania czasu. Przyjrzeniu się wyzwaniom, jakie stawiają przed nami czasy, w których przyszło nam żyć. Naszym lękom i nadziejom. Troskom i radościom. Z tego powodu prace konkursowe muszą być związane ze słowami z przedimkiem -pre lub -post, takimi jak posthumanizmpostpandemia czy prehistoria.

Organizatorami konkursu są: Studenci Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego pod opieką dr Marty Tymińskiej i mgr. inż. Jakuba Maja, Uniwersytet Gdański – Katedra Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej oraz Centrum Filmowe Uniwersytetu Gdańskiego im. Andrzeja Wajdy. Natomiast partnerami wydarzenia są: ACK Alternator, DKF UG Miłość Blondynki i Magazyn Filmowy „Cinerama”.

Jak sama nazwa wskazuj, praca konkursowa ma być materiałem wideo trwającym maksymalnie około 60 sekund. W tym roku udział w konkursie mogą wziąć również materiały opublikowane na platformie Tiktok. Konkurs ma charakter otwarty, może wziąć w nim udział każdy, kto przygotuje prace i przyśle ją w wyznaczonym terminie, nie ma również ograniczeń wiekowych. Tak prezentuje się lista wymagań prac:

  • Film powinien pokazywać spojrzenie jego twórcy na rzeczywistość i szeroko pojmowaną relację autora ze społeczeństwem, środowiskiem lub wolnością osobistą/kulturową.
  • Dany film można zgłosić tylko raz i nie może być on wcześniej wyświetlany podczas poprzednich edycji Konkursu Filmów Jednominutowych Refleks;ja oraz Festiwalu Filmów Nowomedialnych Cinerama Fest;
  • Dla prac audiowizualnych: format mp4 i mov, czas trwania 56-68”, jeśli prędkość odtwarzania będzie przekraczała 24 klatki na sekundę, zostanie ona zmniejszona do tej wartości (ograniczenie projektora kinowego). Autor może zgłosić jedną pracę audiowizualną.
  • Dla prac społecznościowych (TikTok): czas trwania 30-60’’; oznaczenie filmu konkursowego na TikToku hasztagiem #festiwalrefleksja oraz oznaczenie festiwalu za pomocą wzmianki @refleksja_2022 UWAGA! Profil nie może być prywatny i musi umożliwiać pobieranie filmów. Autor może zgłosić nie więcej niż dwie prace społecznościowe.

Początkowo prace można było nadsyłać do 15.04.2022, jednak organizatorzy zgodzili się przedłużyć termin do 24.04.2022. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na gali rozdania nagród, która odbędzie się 12 maja 2022 roku w Centrum Filmowym Uniwersytetu Gdańskiego im. Andrzeja Wajdy w Gdańsku.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Refleks;ja oraz wydarzeniu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *