Co słychać w Trójmieście? – wydarzenia kulturalne

źródła: unsplash.com

Majówka coraz bliżej… Ale zanim zasiądziemy przy grillu w przydomowym ogrodzie, warto skorzystać z różnorodnej oferty trójmiejskich wydarzeń, aby wprawić się w ten wiosenny nastrój.

 

 

 

 

CHODŹ POMALUJ MÓJ WIADUKT!

Facebook: Instytut Metropolitalny

Żółty Wiadukt przechodzi zmianę ze pospolitej kładki w przestrzeń publiczną. Jednym z etapów jego przeobrażenia jest wykorzystanie szarych betonowych zapór jako swoistego płótna. Warsztaty skierowane są dla każdego, kto dobrze czuje się z pędzlem w dłoni i wiadrem farby u boku. Wydarzenie odbywa się w dwóch etapach – podczas pierwszego 22 kwietnia (piątek) od 15:00 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku będzie można zaprojektować swoje grafiki. Dzień później 23 kwietnia (sobota) od 12:00 na Żółtym Wiadukcie przy Rondzie Ofiar Katynia będziemy wspólnie malować przygotowane wzory na ustawionych na Wiadukcie betonowych barierach. Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy do 21 kwietnia do godziny 23:59 na adres mailowy wiadukt@im.edu.pl. Organizatorzy zapewniają ciepłą herbatę i drobny poczęstunek.

 

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy

Facebook: Kolosy

Kolosy to nieoficjalna nazwa największej w Europie imprezy podróżniczej. Od ponad 20 lat Urząd Miasta Gdynia oraz agencja MART z Krakowa jednoczy tysiące osób w ogromnej hali pełniącej funkcję sali kinowej. Przez trzy dni (22-24 kwietnia) od rana do wieczora odbywają się prezentacje (relacje, pokazy zdjęć, filmów) najciekawszych wydarzeń podróżniczych minionego roku kalendarzowego. Jednak Kolosy to nie tylko prelekcje – po wystąpieniach warto wybrać się na wystawę zdjęć, targi sprzętu outdoorowego czy spotkania z autorami książek. Całe wydarzenie zwieńcza uroczysta ceremonia wręczenia nagród. Wstęp jest wolny. Więcej informacji na stronie: https://kolosy.pl  .

 

Dni Krytyki Filmowej – 5. Edycja

Facebook: Gdyńskie Centrum Filmowe

Kolejne wydanie pokazów filmowych połączonych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina. W dniach 26-28 kwietnia (wtorek-czwartek) w Gdyńskim Centrum Filmowym tworzy się przestrzeń do rozmów nie tylko o kinematografii, ale dających także publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji. W przeglądzie zaprezentowane zostaną wybitne tytuły, które zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie. Więcej informacji oraz program można znaleźć na stronie internetowej: www.dnikrytyki.pl lub na wydarzeniu na Facebooku.

 

 

Mistrzowie kina: KAWA I PAPIEROSY

Facebook: DKF UG

Kolejny cykl projekcji filmowych organizowanych przez DKF UG Miłość Blondynki i ACK Alternator. Tym razem w auli 1.43 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego 28 kwietnia (czwartek) o 18:30 możemy zobaczyć produkcję Jima Jarmuscha „Kawa i Papierosy”. – realizowany przez kilkanaście lat film ma w sobie fantazję, lekkość i humor. Komediowe scenki trwają dokładnie tyle, ile zajmuje wyskoczenie na dymka czy wypicie filiżanki czarnego naparu. Jesteśmy pokoleniem kawy i papierosów – mówi w jednej ze scen Tom Waits i dziś, gdy papieros nie może się już spotkać przy stoliku z kawą, ta deklaracja nieoczekiwanie ma nostalgiczny posmak – zachęcają organizatorzy. Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej: https://ekobilet.pl/ack .

 

100cznia otwiera sezon!

Facebook: 100cznia

Jako że za oknem robi się coraz cieplej, startuje lato na kontenerach. Na miejscu muzyka i taniec, kultura i sztuka, street food i street art, warsztaty i relaks. Jak co roku na dobry początek, organizatorzy zapraszają ulubionych artystów, aby wejść w klimat jaki przez cały sezon będzie serwowała nam 100cznia. Już 30 kwietnia (sobota) na dużej scenie koncert Rosalie., a przed i po występie producencki duet Ment XXL i Jedynak, czyli legendary Flirtini, lokalni bohaterowie Agent NOZ i 1988, reprezentantka stolicy Praktyczna Pani oraz specjaliści od soulful brzmień – Duszne Granie i DML. Idealne wydarzenie w sam raz na rozpoczęcie majówki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *