Wielki powrót! Ukraiński obrońca wraca do Korony Kielce

fot. facebook.com/korona.kielce.oficjalna/

Kyryło Petrow nowym nabytkiem Korony Kielce. Obrońca związał się z kieleckim klubem na zasadzie wypożyczenia z Kołosu Kowaliwka, które będzie obowiązywało do 30 czerwca 2022 roku.

31-letni piłkarz w tym sezonie rozegrał 13 spotkań (na 18 możliwych) w ukraińskiej ekstraklasie. Po zbrojnym ataku Rosji na Ukrainę opuścił swój kraj i przyjechał do Kielc. Było to możliwe, gdyż jest jedynym opiekunem trójki dzieci. Z Koroną trenuje niemal od miesiąca.

– Bardzo dziękuję za pomoc, jakiej udzielił mi i mojej rodzinie klub. Bardzo dobrze wspominam swój poprzedni pobyt w Kielcach i cieszę się, że znów tu jestem. Zrobię wszystko, by pomóc Koronie na boisku, tak jak Korona pomogła mi w tym ciężkim czasie – powiedział w rozmowie z klubowymi mediami.

Kyryło Petrow występował w Koronie Kielce w 2014 roku i dał się poznać kibicom jako jedna z najważniejszych postaci drużyny Ryszarda Tarasiewicza. Zawodnik niespodziewanie odszedł z zespołu w środku sezonu ze względu na chorobę żony.

W przeszłości został wybrany najlepszym piłkarzem mistrzostw Europy U-19 w 2009 roku, podczas których jako kapitan poprowadził reprezentację Ukrainy po złoty medal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *