Instagramowa poezja

fot. unsplash.com

Do niedawna poezja kojarzyła mi się z wybranymi wierszami w szkolnych podręcznikach. Okazuje się jednak, że wielu utalentowanych twórców publikuje swoje utwory w Internecie. Znalazłam kilka profili przepełnionych poruszającymi wierszami i wpisami, które wywołują szybsze bicie serca i otwierają nowy trend w sferze poezji.

Żeby oddać się magii poezji, nie musicie kupować najdroższych tomików. Wystarczy Instagram — aplikacja, której ikonka widnieje zapewne w telefonie każdego z nas. Jeżeli czytanie wierszy kojarzy wam się tylko z twórczością Mickiewicza lub Słowackiego, koniecznie odwiedźcie poniższe profile.

@wiecejsztuki

To profil, który wyjątkowo zapadł mi w pamięć. Nastoletnia jeszcze autorka wierszy wydała już nawet swój własny tomik przepełniony pięknymi treściami. Na swoim koncie dba nie tylko o teksty, ale i o cudowne grafiki oddające subtelność jej wpisów. Pisze o niespełnionej miłości i trudach młodości, które razem tworzą porywającą całość. Dopóki nie trafiłam na ten profil, nie wiedziałam, że emocje można ubrać w słowa tak pięknie i bezbłędnie.

@wiemjakkochac

To konto, którego liczba obserwatorów widocznie wzrasta każdego dnia. Nic dziwnego, bo autorka potrafi zachwycić niezwykłą lekkością pióra. Pisze o miłości nie tylko do partnera, ale i do samej siebie. Swoimi wierszami opowiada o drodze, która zaprowadziła ją do obecnego miejsca. Profil przepełniają teksty o podnoszeniu się po rozstaniu, szukaniu prawdziwej miłości i nauce pokochania i akceptacji samej siebie.

@poets

To profil prowadzony w języku angielskim. Zaskoczyło mnie, jak dobrze brzmi taka forma poezji, która zdecydowanie ma w sobie coś wyjątkowego. Tutaj pojawiają się teksty o samorozwoju, miłości do siebie i słowa wsparcia, pocieszenia. Każdy post przypomina o niezwykłości każdej emocji, którą przeżywamy.

Instagramowa poezja to dla mnie codzienność i miła odmiana w czasie scrollowania po aplikacji. Naprawdę zachęcam do odwiedzenia tych profili i odnalezienia swoich własnych, które będą was zachwycać i wprowadzą w nowy wymiar poezji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *