Zaangażuj się w pomoc studentom z Afganistanu

Źródło: Facebook – Inicjatywa na rzecz studentów z Afganistanu

Organizacja charytatywna działająca na rzecz studentów z Afganistanu otwiera swoją sekcję w Gdańsku. Rekrutacja trwa do 11 kwietnia.  

Niektórzy spośród studentów i studentek ewakuowanych latem 2021 r. z Afganistanu mieszkają obecnie w Gdańsku. Chcieliby nawiązać kontakty z polskimi rówieśnikami, są w wieku 19-25 lat, a w Afganistanie studiowali matematykę, architekturę, administrację, prawo i międzynarodowy biznes. 

Poszukiwani są lokalni wolontariusze i wolontariuszki ze statusem studentów/doktorantów. Do ich zadań należałoby: organizowane cyklicznych spotkań integracyjnych, przybliżenie funkcjonowania Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej (ich wymagań, kół naukowych oraz życia studenckiego), a także wspieranie w kontaktach z władzami gdańskich uczelni.  

Poszukiwane są zarówno osoby chętne do organizacji pojedynczych wydarzeń, długoterminowi mentorzy, jak i osoby, które wesprą inicjatywę w formie zdalnej. Istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia o wolontariacie. 

Zgłoszenia w formie krótkiej wiadomości (zawierającej: kierunek studiów, uczelnię, zainteresowania i przyczyny motywacyjne do współpracy) można wysyłać do 11 kwietnia ma email afghanistan.gdansk@gmail.com.  

Więcej informacji znajduje się na Facebooku – Inicjatywa na rzecz studentów z Afganistanu. Link:

https://www.facebook.com/105718455241293/posts/153441110469027/?d=n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 16 =