Matty Cash przedłużył kontrakt z Aston Villą

fot. Instagram.com/mattycash622

Matthew Cash przedłużył kontrakt z angielską Aston Villą. Polak pozostanie w drużynie The Villains do 2027 roku.

Polak dołączył do Aston Villi we wrześniu 2020 roku i od tego czasu jest podstawowym graczem w jedenastce zespołu z Birmingham. Nowy kontrakt sprawia, że Cash docelowo pozostanie w klubie do czerwca 2027 roku. To, jak jest ważną postacią w drużynie pokazuje to, że został wybrany najlepszym klubowym zawodnikiem marca. Ostatnie miesiące dla Casha są naprawdę udane. Jest jedną z przodujących postaci swojego zespołu oraz razem z reprezentacją Polski zapewnił sobie udział w tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

Nowy kontrakt dla zawodnika jest zapewne odpowiedzią klubu na rosnące zainteresowanie piłkarzem na rynku transferowym. Najpoważniej w kontekście sprowadzenia prawego defensora mówiło się o Atletico Madryt. W zespole Diego Simeone Cash miałby załatać dziurę po tym, jak drużynę opuścił Kieran Trippier. Długoterminowa umowa sprawia, że wyciągnięcie Casha z Aston Villi staje się o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne. Wciąż nie wiadomo jednak, czy sam zawodnik będzie chętny na opuszczenie Birmingham.

Steven Gerrard konsekwentnie stawia na piłkarza i jest jednym z tych graczy, od których menedżer rozpoczyna ustalanie składu na kolejne spotkania. Cash rozpoczął wszystkie spotkania tego sezonu Premier League w wyjściowej jedenastce i zagrał 99% dostępnych minut. W tym czasie zdołał 3 razy trafić do siatki oraz zanotować taką samą liczbę asyst. Polak w wywiadzie dla klubowych mediów nie krył zadowolenia z nowej umowy.

To kolejny krok w odpowiednim kierunku. Chce się rozwijać każdego dnia, ciężko pracować i stawać się lepszym.

Uwielbiam tu być. Czuję się jak w domu a codzienne przychodzenie na treningi  jest wspaniałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *