Powstaje nowa gra z serii Wiedźmina

źródło: thewitcher.com

Tydzień temu, 21 marca, CD Projekt Red ogłosili kolejną grę pochodzącą z uniwersum Wiedźmina. Interesująca grafika umieszczona wraz z postem wzbudziła liczne spekulacje fanów. O czym może być najnowsza wersja Wiedźmina? CD Projekt Red potwierdza niektóre kwestie.

CD Projekt Red ogłosiło, że obecnie trwają prace nad kolejną grą z uniwersum Wiedźmina. Ku rozczarowaniu niektórych fanów, nie będzie to kontynuacja historii dobrze znanego nam Geralta z Rivii.

Nowa odsłona gry zaczyna się od współpracy z twórcami Epic Games, ponieważ „Redzi” potwierdzili, że rezygnują ze swojego autorskiego silnika REDengine na Unreal Engine 5. To pozwoli im nie tylko na licencjonowanie tej wersji, ale także na udoskonalanie Unreal Engine.

„Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 — transformacji, którą obecnie przechodzi studio — jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy.” – powiedział o współpracy Paweł Zawodny, dyrektor ds. technologii.

To, co jednak wzbudziło najwięcej emocji, to umieszczone wraz z postem zdjęcie z podpisem „New saga begins”. Przedstawiało przykryty śniegiem medalion wiedźmiński, który wzbudził wiele spekulacji. Niektórzy twierdzili, że grafika przedstawia medalion szkoły kota, który miałby należeć do Ciri. Inni sugerowali zupełnie nową szkołę – szkołę rysia. Ostatecznie to ta druga koncepcja została potwierdzona przez CD Projekt.

Robert Malinowski, szef komunikacji w CD Projekt RED, napisał na swoim Twitterze, że grafika faktycznie przedstawia medalion szkoły rysia. Potwierdzenie tej teorii niewiele może nam powiedzieć, bo w oficjalnej sadze Wiedźmina owa szkoła nie istnieje. Fani są jednak przekonani, że została ona założona przez Lamberta, w hołdzie dla swojego zmarłego przyjaciela. Miała ona służyć reformacji cechy kota.

Praca nad grą została dopiero potwierdzona, więc nie wiemy nic na temat potencjalnej daty jej premiery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *