„Wiedźma wojny” do obejrzenia w Gdyni

wiedzawojnyObraz zainspirowany „Jądrem ciemności” Josepha Conrada i „Czasem apokalipsy” Francisa Forda Coppoli. Kanadyjski kandydat do Oskara, wielokrotnie nagradzany na światowych festiwalach. Już 8 kwietnia, na projekcję „Wiedźmy wojny” zaprasza gdyńska restauracja Chwila Moment.

„Wiedźma wojny” to historia trzynastoletniej Komony, zmuszonej przez partyzantów, którzy napadli na jej wioskę, do zamordowania własnych rodziców. Od czasu pierwszej strzelaniny jest nazywana przez rebeliantów wiedźmą wojny. Wieżą oni bowiem, że Komona ma magiczną moc dostrzegania żołnierzy rządowych w buszu.

„Wiedźma wojny” to czwarty film fabularny w karierze kanadyjskiego reżysera Kima Nguyena. To nie tylko wstrząsający obraz wojny widzianej oczami dziecka, lecz również pozbawiona sentymentalizmu opowieść o nadziei i silnej woli przetrwania, które w sytuacjach ekstremalnych jest w stanie odnaleźć w sobie człowiek. Premiera filmu odbyła się na Berlinale. Był to pierwszy od 12 lat kanadyjski film prezentowany w sekcji konkursowej festiwalu.

Wybrane nagrody i festiwale: Złota Żaba na Plus Camerimage, Specjalne Wyróżnienie Jury Ekumenicznego, Srebrny Niedźwiedź dla „Najlepszej aktorki” na MFF Berlinale oraz Nagroda dla „Najlepszego Filmu” i „Najlepszej Aktorki” na FF Tribeca.

Restauracja Chwila Moment, 8 kwietnia o godz. 20.00. Bilety w cenie 7 zł.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *