Real Madryt z Superpucharem Hiszpanii

Real Madryt zdobył Superpuchar Hiszpanii. Królewscy w półfinale pokonali 3:2 Barcelonę, a w pojedynku o trofeum zwyciężyli 2:0 z Athletic Bilbao. To dwunasty taki tytuł w historii Realu.

Superpuchar Hiszpanii jest rozgrywany w niestandardowej formie. Kibice innych lig są przyzwyczajeni do tego, że jest to tylko jeden mecz, w którym gra mistrz ze zdobywcą krajowego pucharu. W Hiszpanii jest to turniej z udziałem 4 drużyn (mistrza, wicemistrza oraz finalistów pucharu). Od 2020 roku turniej ten jest rozgrywany w Arabii Saudyjskiej. Wyjątkiem był rok 2021. Wtedy ze względu na sytuację pandemiczną Superpuchar był rozegrany w Sewilli.

Pierwszym starciem półfinałowym było legendarne El Clasico, czyli starcie pomiędzy Realem Madryt i Barceloną. Faworytem byli Królewscy, gdyż Duma Katalonii od wielu miesięcy jest pogrążona w głębokim kryzysie. Blaugrana jednak postawiła się Los Blancos i strzeliła aż 2 bramki. Momentami nawet przeważała. O wyniku spotkania musiała zadecydować dogrywka. W 98. minucie gola zdobył Federico Valverde, co dało Realowi awans do finału. Królewscy, mimo że Barcelona im się postawiła, zasłużenie pokonali swojego rywala. Byli drużyną skuteczniejszą. Wygrali mecz swoimi zabójczymi kontratakami.

W drugim spotkaniu zagrały ze sobą Atletico Madryt i Athletic Bilbao. Drużyna z Madrytu przegrała 1:2. Zespół Diego Simeone znajduje się w coraz większym kryzysie. Za to ekipa z Kraju Basków drugi raz rzędu awansowała do finału Superpucharu Hiszpanii. W 2021 roku to oni pokonali Barcelonę w finale.

W meczu o tytuł Real Madryt spotkał się z Atheltic Bilbao. Inicjatywę od razu przejęli piłkarze Carlo Ancelottiego. Wynik spotkania otworzył Luka Modrić, który pięknie z dystansu pokonał Unaia Simona. Druga połowa również należała do Królewskich. Kilka minut po wznowieniu gry futbolówka trafiła w rękę Yeraya Alvareza. Realowi przyznano rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Karim Benzema. Zawodnicy Realu pewnie kontrolowali spotkanie. Athletic oddał pierwszy celny strzał dopiero w 81. minucie. Dopiero pod koniec meczu drużyna z Bilbao zaczęła stwarzać poważniejsze zagrożenie. W 87. minucie Eder Militao zablokował lecącą do bramki piłkę ręką. Defensor otrzymał za to czerwoną kartkę, a Athletic rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Raul Garcia. Strzał obronił Thibault Curtois. Real dowiózł dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania i sięgnął po Superpuchar.

Dla Królewskich to 12. Superpuchar. Ostatni raz triumfowali w 2020 roku, kiedy pokonali w finale Atletico Madryt. To pierwsze trofeum Realu w tym sezonie.