Życie i śmierć Betty White

Źródło: Angela Weiss/Getty Images

Betty White, amerykańska aktorka, słynącą z nieprzeciętnego poczucia humoru, odeszła 31 grudnia 2021 roku. White, która zmarła w wieku 99 lat, 17 stycznia tego roku ukończyłaby 100 lat.

Betty urodziła się 17 stycznia 1922 roku w Illinois i do końca życia była aktywna zawodowo. Na swoim koncie ma mnóstwo ról, głównie komediowych. Największą popularność zawdzięcza rolom w sitcomach: „The Mary Tyler Moore Show” oraz „The Golden Girls”. Młodsze pokolenie może ją znać z ról w filmach takich jak „Narzeczony mimo woli” czy „To znowu ty”.

W 1953 roku miała swój telewizyjny debiut. Wystąpiła w serialu „Life with Elizabeth”, który także wyprodukowała, jako pierwsza kobieta w Stanach Zjednoczonych. To przyczyniło się do tego, że w 1955 r. została honorowym burmistrzem Hollywood. White jest często określana jako „Pierwsza Dama Telewizji”, ten tytuł został wykorzystany w filmie dokumentalnym z 2018 roku opisującym jej życie i karierę.

W 2010 roku, w wieku 87 lat, przeżyła renesans kariery, kiedy po zagraniu w reklamie Snickersa podczas Super Bowl publiczność wybrała ją jako gospodarza popularnego programu Saturday Night Live. Aktorka zmarła w sylwestrowy poranek w swoim domu w Los Angeles. „Mimo że Betty miała mieć 100 lat, myślałem, że będzie żyła wiecznie” – wyznał w magazynie „People” agent i bliski przyjaciel Betty White, Jeff Witjas.

Jej pasją zawsze były zwierzęta i ich dobrostan. Mówiła, że jest najszczęśliwszą osobą na świecie, ponieważ jej życie jest podzielone na absolutną połowę: pół zwierzęta, pół show-biznes. W wywiadach pytana o sekrety jej długowieczności i kariery odpowiadała, że zawdzięcza je codziennemu piciu wódki Grey Goose przed obiadem. A zapytana, czy jest jeszcze coś, co chciała zrobić, ale nie zrobiła, mówiła: „Robert Redford”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =