Półmetek sezonu ekstraklasy futsalu

fot. AZS UG

W drugim tygodniu grudnia zakończyła się runda jesienna w Statscore Futsal Ekstraklasie. Układ tabeli po pierwszej części sezonu raczej całkowicie odpowiada przewidywaniom sprzed początku kampanii 2021/2022. Liderem jest mistrz Polski, a stawkę zamykają 2 beniaminki.

15 kolejek, 120 meczów i niezliczona ilość sportowych emocji. Właśnie zakończyła się pierwsza część sezonu najwyżej ligi piłki halowej w Polsce. Mimo że finalnie układ w tabeli nikogo nie zaskakuje, to nie obyło się bez kilku niespodziewanych scenariuszy. Liderem klasyfikacji strzelców jest 21-letni Jakub Raszkowski z Constractu Lubawa. Rozgrywający ma 21 trafień na koncie i, jak twierdzi, sam nie do końca może w to uwierzyć. Przez większość rundy liderem w tabeli był Piast Gliwice, który po 13. kolejkach miał 12 zwycięstw i 1 porażkę. Mistrzowie Polski, Rekord Bielsko-Biała na fotel lidera wrócił w końcowej fazie rundy.

Jak radzili sobie zawodnicy AZS UG?

Akademicy zajmują niechlubne ostatnie miejsce w tabeli. Gdańszczanie mają 6 punktów i wygrali tylko jeden mecz – z Teamem Lębork, rewelacją ostatnich kolejek. Bilans bramkowy 35:76  wskazuje na największy mankament w grze AZS-u, czyli proste błędy w obronie. Trener Wojciech Pawicki często po meczach wskazuje, że to właśnie ten element najbardziej zawodzi pośród jego zawodników. Trudno nie zgodzić się z taką opinią. Akademicy potrafią grać jak równy z równym z lepszymi od siebie, jednak to właśnie proste pomyłki decydują o porażce w meczu. Gdańszczanie do bezpiecznej strefy tracą 11 pkt, więc od lutego będą musieli zacząć solidnie punktować.

Przerwa na EURO

Statscore Futsal Ekstraklasa wróci później niż zwykle, bo w lutym. Powodem są mistrzostwa Europy w Holandii, w których udział wezmą też Polacy. Pierwszy mecz na ME biało-czerwoni zagrają 21.01 przeciwko Chorwacji. Futsaliści znad Adriatyku nie przegrali żadnego spotkania w 2021 roku, więc przed podopiecznymi Błażeja Korczyńskiego nie lada wyzwanie. Oprócz Chorwatów o awans z grupy C powalczą jeszcze Rosjanie i Słowacy.

Pierwsze mecze nowej rundy futsalowej ekstraklasy zaczną się 17 lutego przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *