„Nakarm psa z OLX” – Jak mogę pomóc?

 

źródło: olx.pl

Kilka dni temu rozpoczęła się kolejna edycja „Nakarm psa z OLX”. Jeśli chcesz pomóc czworonogom, a nie do końca wiesz jak się za to zabrać, ta akcja skierowana jest właśnie do ciebie!  

Od 8 grudnia trwa już 14. edycja „Nakarm psa z OLX”, dzięki której internauci mogą pomóc w przekazaniu karmy dla potrzebujących schronisk. W tym roku będzie to Schronisko Ciapkowo w Gdyni oraz Przytulisko w Głownie.

Do tej pory w poprzednich edycja przekazano aż 30 ton karmy do 31 schronisk w całej Polsce. Akcja ma za zdanie wspomóc potrzebujące schroniska, szczególnie w trudnym, zimowym okresie oraz zachęcić do świadomej i odpowiedzialnej adopcji bezdomnych zwierząt.

Jak pomagać?

Udział jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy założyć konto na OLX, a następnie wejść w zakładkę Nakarm psa, wybrać jednego z nich i nacisnąć nakarm. Można zrobić to poprzez aplikację lub przeglądarkę. Za każdego w 100% nakarmionego psa, przekazywane jest 20 kg karmy, dlatego warto karmić te, którym już niewiele brakuję do końca. Warto zapamiętać, że karmić można raz dziennie! Dodatkowo w międzyczasie prowadzona jest zbiórka na portalu Ratujemy Zwierzaki, z której zebrane środki zostaną przekazane schroniskom biorącym udział w akcji.

Dzięki akcji do schronisk nie tylko przekazywana jest karma, ale i wiele zwierząt znajduję nowy dom, dlatego każdy pies ma zdjęcie, opis i podany adres schroniska, w jakim się znajduje. Po kilku dniach każdego roku dodawane są do akcji nowe zwierzęta, w ubiegłym roku były to koty. Aktualnie w akcji bierze udział około 100 zwierząt, po 50 z każdego schroniska.

Inicjatywa trwa do 17 grudnia, choć organizatorzy nie wykluczają, że może przedłużyć się do 24 grudnia, kiedy to mają pojawić się informację o liczbie nakarmionych psów i ilości przekazanej karmy.

Jest to jedna z najłatwiejszych i najszybszych możliwości pomocy schroniskom, dlatego organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału. Zaproście rodziców i przyjaciół do akcji, a może któreś z nich przyczyni się do znalezienia nowego domu dla czworonogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =