Karl Geiger zwycięzcą inauguracji Pucharu Świata!

Zakończył się pierwszy konkurs 43. edycji Pucharu Świata, który odbył się w Niżnym Tagile. Zwyciężył Karl Geiger, tym samym stając się liderem cyklu.

Reprezentant Niemiec wygrał konkurs z przewagą 8,7 punktu nad drugim Ryoyu Kobayashim. Podium uzupełnił obrońca Kryształowej Kuli, Halvor Egner Granerud. Niepokój budzi słaba postawa Biało-czerwonych.

Do serii finałowej awansowało dwóch polskich zawodników. Najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który swoim drugim skokiem na odległość 125 metrów awansował z 20 na 5 miejsce. Drugim z Polaków był Dawid Kubacki, który zakończył konkurs na 13 pozycji.

Reszta naszych reprezentantów zapewne chciałaby o swoim występie jak najszybciej zapomnieć. Piotr Żyła uplasował się na 32 miejscu. Jakub Wolny był 45.

Najsłabiej spośród naszych zaprezentował się Andrzej Stękała, który wyprzedził jedynie Rumuna Andreia Feldoreana i zdyskwalifikowanego Daniła Sadrejewa.

Poza tym na wyróżnienie zasługuje skok reprezentanta Turcji Fatiha Ardy İpcioğlu, ponieważ jego dzisiejsza próba jest pierwszym występem tej nacji w Pucharze Świata. Odległość co prawda nie jest imponująca (zawodnik doleciał do 99,5 metra, co dało mu 46 miejsce), ale czyn bez wątpienia godny odnotowania.

Następny konkurs odbędzie się jutro o godzinie 16:00. Poprzedzony będzie kwalifikacjami, które rozpoczną się o 14:30.