Dziennikarz odkrył karty. Skandal w piłkarskim świecie

Ferland Mendy – fot. realmadrid.com

Romain Molina. Tak nazywa się inicjator przedsięwzięcia, które wstrząsnęło całym piłkarskim światem. Francuz posiadający w swoim dorobku współpracę z między innymi BBC, CNN, The Guardian czy The New York Times, w czwartek 18 listopada wywołał ogromną internetową burzę za pośrednictwem Twittera. Ujawnił niewygodne fakty dotyczące pierwszorzędnych związków piłkarskich, klubów, działaczy, trenerów i zawodników. Twierdzi, że to nie koniec walki z patologią, która jego zdaniem odgrywa się w świecie piłki nożnej. Zapowiada, że kolejne informacje będą jeszcze bardziej szokujące.

Potęga mediów społecznościowych

Piłkarska afera rozpoczęła się na Twitterze. Molina skorzystał z funkcji pokoju na żywo, gdzie transmisję słuchało tysiące osób. Dziennikarz powiadomił słuchaczy o rzekomo fatalnym i mrożącym krew w żyłach stanie zakulisowego świata futbolu. Głównymi zarzutami są pedofilia, gwałty i przemoc, których ofiarami są zarówno piłkarze jak i piłkarki, także w młodym wieku. Wieści szybko rozeszły się w internecie, wywołując szok, niedowierzanie i oburzenie wśród użytkowników niezwykle popularnego medium. Internauci zastanawiają się, co jeszcze do przekazania będzie miał francuski dziennikarz. Niektórzy wypowiedź Moliny traktują z dystansem, bowiem autor oskarżeń nie powołał się na żadne źródła. Zapowiedział jednak, że to dopiero początek walki z niewidocznym na pierwszy rzut oka złem, które jest częścią najbardziej popularnego sportu na świecie.

Poważne zarzuty dziennikarza

Elye Wahi – fot. ligue1.com

Megan Rapinoe – fot. olreign.com

Według wiedzy Moliny skandalicznego zachowania miał dopuścić się zawodnik Realu Madryt – Ferland Mendy, który miał pobić kobietę, po czym się przed nią obnażył. Sytuacja miała być zatuszowana przez były klub piłkarza, Olimpique Lyon, by nie zaszkodzić zbliżającemu się transferowi do „Królewskich”. Dziennikarz wspomina również o przypadku Elye Wahiego, młodego, 18-letniego piłkarza Montpellier, klubu występującego we francuskiej Ligue 1. Nastolatek miał straszyć swoich kolegów pobiciem, którego mieli uniknąć onanizując się na jego oczach. Romain Molina oskarżył również jedną z najbardziej znanych piłkarek na świecie, Amerykankę Megan Rapinoe, o to, że „bardziej interesują ją pieniądze, niż gwałty dokonywane na dziewczynkach”. Francuz wspomniał, że zna przypadki pedofilii wobec młodych zawodników w wieku dziecięcym i nastoletnim, a ich sprawcami mieli być trenerzy i działacze klubowi. Jego zdaniem wie o przypadku trenera, który wyrządził krzywdę około czterystu młodym zawodnikom. Nie podając nazwiska, poinformował o sytuacji, gdzie znany trener piłkarski dopuścił się molestowania jego dwóch 13-letnich podopiecznych. Poinformował też o zajściu, którego miejscem był budynek z szyldem FIFA. Jego zdaniem zgwałcono w nim piłkarkę, która musiała podjąć się wymuszonej aborcji. Twierdzi, że wielu współczesnych profesjonalnych piłkarzy było ofiarami okrucieństw seksualnych. Molina wspominał też o nadużyciach korupcyjnych, których sprawcami mieli być prezes Paris-Saint Germain Nasser Al-Khelaifi, czy kluby, takie jak FC Barcelona i Juventus. Katarski biznesmen został przez dziennikarza oskarżony o kontakty z francuskimi politykami, na których to miał korzystać, zaś zespoły z Barcelony i Turynu miały nielegalnie przeprowadzić wymianę piłkarzy, którymi byli Arthur i Miralem Pjanić. Z ust dziennikarza padło również wiele pomniejszych pomówień, jak na przykład: rzekoma próba ataku bombowego na arbitra (której powodem miała być afera korupcyjna na Cyprze), skłonności pedofilskie szefa sędziów federacji piłkarskiej w Kolumbii, zaskarżonego przez rodziców 12-letniej dziewczynki, czy opinia na temat reprezentacji Francji U-21, która zdaniem Moliny jest przesiąknięta przestępcami.

Czego można się spodziewać?

Wydaje się, że wyjaśnień, bo na pewno wszyscy zainteresowani sprawą tego oczekują. Czas pokaże, czy posądzeni się ich podejmą, a może tylko przemilczą zarzuty. Z pewnością wielu ludzi niecierpliwie będzie odliczać czas do kolejnego przemówienia Moliny. Sytuacja może pociągnąć za sobą duże konsekwencje, jeżeli to, co przedstawił Francuz, okaże się prawdą. Wymienione oskarżenia są niezwykle poważne, wywołują w człowieku skrajnie negatywne emocje, bardzo ciężko uwierzyć, że taki skandal mógł się wydarzyć bez wyciągnięcia jakichkolwiek konsekwencji prawnych. Rąbek tajemnicy, który uchylił dziennikarz, z pewnością poskutkuje kontynuacją dalszych rozważań na temat stanu piłki nożnej na świecie, gdzie funkcjonuje wiele niedomówień, zagadek i ukrytych skandali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *