Ambitny pop owiany tajemnicą

bokkaCzy można zaistnieć na polskim rynku muzycznym, nie ujawniając twarzy? Okazuje się, że tak, a najlepszym dowodem jest projekt Bokka. Muzycy warszawskiej formacji już 28 marca (piątek) zagrają w gdańskim Żaku.

Bokka to nowy twór na polskiej scenie alternatywnej. Zespół zadebiutował w listopadzie 2013 roku płytą pt. „Bokka”. Singlem promującym debiutancki krążek jest utwór „Town of Strangers”. Mimo że album pojawił się dopiero pod koniec roku, zespół bryluje w licznych podsumowaniach płytowych. Za wydanie krążka odpowiada wytwórnia Nextpop Songwriter’s Label, która współpracuje także z Fismollem i Kari.

Skład zespołu jest owiany tajemnicą. Wiadomo jednak, że tworzą go trzy osoby: wokalistka (często można spotkać się z opiniami, że jest nią Karolina Kozak) oraz dwóch muzyków (tutaj pojawiają się głosy, że jednym z nich jest Dawid Podsiadło, co nie wydaje się trafnym odkryciem). Muzyka formacji Bokka to połączenie ambitnego popu z brzmieniem elektronicznym. Porównania do Bat For Lashes czy The Knife nie wydają się przesadzone. Co więcej, album warszawskiej grupy może budzić skojarzenia z legendą dream popu – Cocteau Twins. Pora przekonać się, jak zespół brzmi na żywo.

Na scenie pojawi się również wrocławski duet We Draw A. Projekt zyskał popularność utworem „Tears from the Sun”, który można było usłyszeć m.in. w radiowej Trójce. Udany debiut zaowocował wydaniem EP-ki zatytułowanej „Glimpse”. Co ciekawe, za wydanie tego mini albumu odpowiada wytwórnia Brennessel Records, prowadzona przez muzyków grupy Kamp!.

Miejsce: Klub Żak, Gdańsk

Start: 20.00

Bilety: 13 zł przedsprzedaż / 23 zł – super zniżka na KARTĘ DO KULTURY i KARTĘ DUŻEJ RODZINY, 15 zł przedsprzedaż / 25 zł – zniżka dla studentów, 25 zł przedsprzedaż / 35 zł – normalne. Ostatni dzień przedsprzedaży: 23.03.2014

fot. materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 9 =