Energia, melancholia, bród – Czarny w Sopocie

zdjęcie: Łukasz Ziętek

zdjęcie: Łukasz Ziętek

W najbliższy czwartek (27 marca), w samym sercu Sopotu, na niewielkiej scenie Mewy Towarzyskiej kolejny raz zobaczyć będzie można gwiazdę polskiej sceny hip hopowej. W klubie wystąpi Czarny – reprezentant HIFI Bandy.

Aleksander „Czarny” Kowalski, znany także jako Olek K. to warszawski producent muzyczny, inżynier dźwięku, aranżer i kompozytor, który ukończył prestiżową szkołę realizacji dźwięku Islington Music Workshop w Londynie oraz Akademię muzyki współczesnej Academy of Contemporary Music College w Guildford. Rodzimej publiczności znany głównie z występów w powstałej w 1998 roku z inicjatywy Dioxa grupie HIFI Banda, której jest współzałożycielem. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma cenionymi postaciami polskiej sceny hip-hopowej (Eldo, VNM, Pezet, Młody, Pokój z Widokiem na Wojnę, Małolat, Sokół). Czarny zajmuje się kompleksową realizacją nagrań: od rejestracji wokali po mastering i mixy, które charakteryzują się bezkompromisowym brzmieniem, połączeniem samplingu z żywymi instrumentami oraz… dynamicznymi bębnami.

W 2012 roku nakładem wytwórni PROSTO do sklepów trafił debiutancki autorski album studyjny Czarnego – „Niedopowiedzenia” z gościnnym występem m.in. Pezeta, Pyskatego, Grizzulaha, Cheeby i Onara. O stronę muzyczną płyty zadbali specjaliści – DJ Kebs i DJ Panda. Album nawet według artysty nie jest materiałem stricte hiphopowym: „To pełna melancholii, brudna, analogowa i zarazem energiczna miejska płyta, na której hip-hop to tylko punkt wyjścia do eksperymentów z innymi gatunkami”. Na sopockiej scenie obok Czarnego zagra DJ WOJAK, trójmiejski producent muzyczny, członek kolektywu Dwa Zera, Analogia i KSC, który „potrafi mówić skreczem”. Na scenie muzycznej pojawił się w 1998 i od tej pory konsekwentnie uzewnętrznia swe emocje tworząc zupełnie nowe mixy łączące hip- hop i funk. Nieznany jeszcze szerszemu gronu Wojak ma na swoim koncie wiele sukcesów. Odpowiedzialny jest m.in. za elektronikę albumu „Sorry Music Polska” Pink Freud.

czarny mewaKiedy: 27 marca, godz. 21.00

Gdzie: Sopot, Mewa Towarzyska

Bilety: 10 zł do nabycia w klubie

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/668427196551961/?ref=ts&fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *