L.Stadt w gdańskiej Scenie Muzycznej

l.stadtSą jednym z najlepszych koncertowych zespołów w kraju, co z pewnością potwierdzą stali bywalcy festiwalu Open’er. Grupa L.Stadt już niebawem pojawi się w Gdańsku, by zaprezentować najnowszy materiał z albumu „You Gotta Move”. Koncert w Scenie Muzycznej już w sobotę, 29 marca.

Zespół L.Stadt powstał w 2003 roku w Łodzi. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza surf oraz indie rocka, stąd częste porównania do brytyjskich przedstawicieli tych gatunków, m.in. Blur, The White Stripes czy The Velvet Underground. W skład zespołu wchodzą uznani muzycy: Adam Lewartowski, Andrzej Sieczkowski, Piotr Gwadera oraz frontman Łukasz Lach. Co ciekawe, Łukasz jest bratem utalentowanej wokalistki popowej Izy Lach. Poza działalnością w rodzimej formacji, Łukasz Lach jest zaangażowany w projekt wokalistki Zosi Mikuckiej, pod nazwą Soniamiki. Owocem tej współpracy jest album noszący tytuł „SNMK”.

L.Stadt ma na swoim koncie dwa albumy długogrające. Pierwszy krążek zatytułowany po prostu „L.Stadt” miał swoja premierę w 2008 roku. Na płycie znalazły się takie utwory jak: „Londyn” oraz „Gore”. Drugi album pt. „EL.P” ukazał się prawie trzy lata później nakładem Mystic Production. Za mastering albumu był odpowiedzialny Michael „Count” Eldridge, współpracujący z Radiohead. Dyskografię grupy zamyka wydana w październiku 2013 roku EP-ka zatytułowana „You Gotta Move”. Album jest hołdem dla artystów Południa Stanów Zjednoczonych. Singlem promującym krążek jest utwór pt. „Coma Away Melinda”.

Grupa L.Stadt równie dobrze radzi sobie w warunkach koncertowych. Formacja ma na swoim koncie udział w dużych festiwalach takich jak: Coke Live Music w Krakowie, Canadian Music Week w Toronto, Off Festival w Katowicach czy gdyński Open’er Festival.

Miejsce: Scena Muzyczna Gdańsk

Godzina: 19.00

Bilety: 15 zł/ 20 zł/ 25 zł

fot.materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =