Jubileusz 40-lecia Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator” — „Kolokwium z piosenki”

Niecodzienne widowisko, które połączy muzykę na żywo, taniec, śpiew i projekcje wizualizacji stworzone na podstawie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych pozyskanych przy współpracy z Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego. „Kolokwium z piosenki”, koncert  z okazji Jubileuszu 40-lecia Akademickiego Centrum Kultury UG „Alternator” odbędzie się już 5 listopada.

Program koncertu wypełnią same najpopularniejsze hity — od tych, królujących na prywatkach w latach 70., przez pełne kontestacji piosenki lat 80. i 90. Nie zabraknie też aż po współczesnych kawałków znanych z list przebojów.  O tym jak zmieniała się kultura studencka w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat, śpiewająco i tanecznie opowiedzą o tym artyści Akademickiego Chóru UG oraz Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar”! Wykonawcom towarzyszyć będzie 10-osobowa Orkiestra Rapsodyczna. Kolokwium z piosenki” to okazja do uczczenia jubileuszu 40-lecia Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „Alternator”, które wspiera, inicjuje i promuje działania młodych twórców oraz organizuje imprezy teatralne, filmowe i muzyczne.

Reżyserem koncertu jest Bernard Szyc, a za dyrekcję muzyczną odpowiada Marcin Tomczak. Artystów z Akademickiego Chóru UG oraz Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar” przygotowali: Beata Oryl, Milena Jurczyk, Marcin Tomczak, Aneta Majda, Filip Cieszyński, Krzysztof Majda, Anna Barszcz.

 

Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Wszyscy zainteresowani, będą mogli wziąć udział  w koncercie na podstawie wejściówek, które już niedługo będą dostępne na stronie ACK. Nieobecni na wydarzeniu stacjonarnie będą mogli zobaczyć koncert online, który będzie transmitowany również na kanale YouTube.

Kiedy? 

5 listopada, godz. 19:00

Gdzie?

Sala Teatralna, Budynek Neofilologii UG, ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *