Bohaterowie na pierwszym planie – XIII Festiwal Filmowy NNW już wkrótce!

Fot. festiwalnnw.pl

Cztery dni interesujących paneli dyskusyjnych, spotkań z polskimi i zagranicznymi twórcami, a przede wszystkim emocjonujących pokazów filmowych. To wszystko czeka nas już wkrótce w Gdyńskim Centrum Filmowym.

XIII Festiwal Filmowy „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” będzie gościł w Gdyni w dniach 29.09 – 02.10. To wydarzenie dedykowane nie tylko twórcom filmowym i radiowym, lecz także każdemu, kto interesuje się historią (od II wojny światowej do czasów współczesnych). Materiały audio i wideo prezentowane są na festiwalu w ramach 5 kategorii konkursowych: Międzynarodowego Konkursu Filmów Fabularnych, Międzynarodowego Konkursu Filmów Dokumentalnych, Konkursu Filmów Polskich, Konkursu Wideoklipów oraz Konkursu Radiowego.

Każdy, kto tak, jak ja bywał już na poprzednich edycjach festiwalu, wie, jak wiele do zaoferowania mają jego organizatorzy. Pokazom filmowym towarzyszą wystawy, dyskusje, spotkania z artystami i widowiska plenerowe. Dyrektor festiwalu, Arkadiusz Gołębiewski zaprasza międzynarodowych gości. Dzięki temu na spotkaniach autorskich czy panelach dyskusyjnych można zadać pytania znanym osobom, ale też poznać zupełnie nowe perspektywy i problemy omawiane przez cudzoziemców. Tematy są aktualne i nierzadko kontrowersyjne. W tym roku na pewno będzie się mówiło o wojnie hybrydowej prowadzonej przez Rosję oraz o polityce Unii Europejskiej wobec Polski. Co do filmów, obejrzymy takie, które zrealizowano nawet w Japonii czy Australii. Nie zabraknie także rodzimych dokumentów – warto wspomnieć chociażby obraz „Położna”, przedstawiający sylwetkę Stanisławy Leszczyńskiej, która przyjmowała porody więźniarek Auschwitz, czy „Opowieść o miłości”, dokument z elementami animacji, traktujący o związku Żydówki i Polaka.

Więcej informacji na temat festiwalu NNW znajdziecie na stronie: https://festiwalnnw.pl/ oraz Facebooku: https://www.facebook.com/festiwal.filmowy.nnw/ Natomiast szczegółowy program wkrótce ukaże się TUTAJ. Do zobaczenia w Gdyńskim Centrum Filmowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + szesnaście =