Fatum przełamane. Wioślarki z pierwszym medalem dla Polski

@marta.wieliczko/instagram.com

Czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann zdobyła srebrny medal w wioślarstwie. To pierwszy krążek dla Polski podczas trwających igrzysk olimpijskich w Tokio. Nasze reprezentantki zajęły drugą lokatę po znakomitym finiszu.

Zmagania kobiecych czwórek podwójnych kobiet były czwartym wioślarskim finałem w wykonaniu reprezentacji Polski. Wcześniejsze trzy zakończyły się niepowodzeniem, choć czwórka podwójna mężczyzn była bardzo blisko. Zabrakło im kilku centymetrów do trzeciego miejsca.

Polki zaliczyły dobry start, nie straciły dystansu na pierwszych metrach. Już na samym początku Chinki zaczęły uciekać od reszty stawki. Nasze reprezentantki po 1000 m znajdowały się na czwartym miejscu z niewielką stratą do Holenderek i Niemek.

W ostatniej fazie wyścigu Polki znacznie przyspieszyły. Wpierw poradziły sobie z Holenderkami i cały czas broniły się przed nacierającymi Australijkami. Później czwórka niemiecka opadła z sił i została wyprzedzona przez nasze wioślarki. Polskie zawodniczki przekroczyły linie mety jako drugie i zostały wicemistrzyniami olimpijskimi.

Dzięki znakomitej końcówce: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i  Katarzyna Zillmann zagwarantowały pierwszy medal dla Polski w trakcie trwających igrzysk w stolicy Japonii. Wcześniejsze starty biało-czerwonych we wszystkich dyscyplinach kończyły się dużym rozczarowaniem. Wioślarki przełamały złą passę naszej reprezentacji. Oby to była pierwsza z wielu chwil, gdy Polacy mogą się cieszyć z medali naszych zawodników.

Wyniki czwórki podwójnej kobiet:
Finał A:
1. Chiny – 6:05.13
2. POLSKA – 6:11.36
3. Australia – 6:12.08
4. Włochy – 6:13.33
5. Niemcy – 6:13.41
6. Holandia – 6:15.75

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwa =