Koncertowy czerwiec w Trójmieście

fot. pxhere.com

Rząd coraz bardziej luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Coraz więcej osób może uczestniczyć w życiu kulturalnym i dlatego nie może zabraknąć w nim również instrumentów, nut i improwizacji. W Trójmieście możemy znaleźć wiele ofert koncertowych, które z pewnością ucieszą każdego fana muzyki.

Powoli wracamy do normalności, która tak bardzo była nam potrzebna. W kwestii muzyczno-koncertowej także zaszły zmiany. Podczas imprez na wolnym powietrzu organizator udostępnia uczestnikom nie więcej niż 50% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni — udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób (do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19) oraz zachowania odległości 1,5 m, a także obowiązkowe jest posiadanie maseczki.

Czerwiec w Trójmieście obfituje w muzyczne wydarzenia, w których nawet najwybredniejszy meloman znajdzie coś dla siebie.

Muzyka poważna

Chopin & Friends — Koncerty Fortepianowe

Koncerty fortepianowe dedykowane wybitnemu i najpopularniejszemu polskiemu kompozytorowi — Fryderykowi Chopinowi, którego kompozycje będą w większości prezentowane podczas koncertu. Ponadto, obok dzieł Chopina, w czasie koncertu usłyszeć będzie można również najciekawsze utwory fortepianowe takich kompozytorów jak Bach, Beethoven czy też Liszt.

Czas i miejsce: wszystkie niedziele czerwca, godz. 19:30, Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku

Wielki finałowy koncert gdańskiej muzyki na festiwalu ORGANy PLUS+2021

Będziecie świadkami prapremiery zrekonstruowanych w formie kantaty części wielkiego oratorium gdańskiego osiemnastowiecznego muzyka Johanna Daniela Pucklitza, który pozostawił po sobie w zbiorach PAN Biblioteki Gdańskiej sporo dzieł wokalno-instrumentalnych. Dzieło zostanie wykonane przez zespół Goldberg Baroque Ensemble złożony z prawie pięćdziesięciu muzyków, z niespotykanymi instrumentami, takimi jak szklana harfa, czy harfa Dawida wraz z solistami.

Czas i miejsce: Kościół Św. Trójcy w Gdańsku, 12 czerwca, godz. 19:00

Festiwal Gdynia Classica Nova

Przez 16 lat organizowano go jako Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. Był dla gdynian praktycznie jedyną okazją do obcowania na żywo z muzyką klasyczną. Dziś dzięki inicjatywom takim jak Niedziela Melomana czy koncertom organizowanym w Konsulacie Kultury tych okazji jest więcej, ale melomani z Gdyni i Pomorza niecierpliwie czekają na kolejne odsłony festiwalu, które ukazują dorobek mistrzów w interpretacji najbardziej utalentowanych polskich muzyków.

Czas i miejsce: 11 czerwca, godz. 19:00, sala koncertowa Szkoły Muzycznej I i II st. im. Z. Noskowskiego oraz 12 czerwca, godz. 17:00, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni

Jazz, soul

BOTO postpandemicznie: Ola Mońko, Paweł Urowski, Kacper Skolik

Muzyczne trio podczas swojego występu zaprezentuje materiał z nowej płyty „Now it’s my turn”, którą będzie nagrywać w lipcu tego roku.

Czas i miejsce: 17 czerwca, godz. 21:00, Sopot — Teatr BOTO

Forever Amy

Projekt celebrujący muzykę i twórczość jedynej i niepowtarzalnej Amy Winehouse. Stworzony przez muzyków, grających w jej oryginalnym zespole, nagrywających płyty i występujących na scenie razem z Amy. Forever Amy zabiera publiczność w sentymentalną, piękną podróż po niezwykłym muzycznym świecie Winehouse. Przewodnikami w tej wyprawie będą artyści i wieloletni przyjaciele artystki, którzy pomogli stworzyć jej unikalny, ponadczasowy styl i brzmienie. W trakcie koncertu można będzie usłyszeć i zobaczyć unikatowe nagrania, wywiady, zarejestrowane fragmenty z jej życia.

Czas i miejsce: 16 czerwca, godz. 20:00, Stary Maneż

Pop, rock

Andrzej Piaseczny The Best

Trasa koncertowa Andrzeja Piasecznego, jak wskazuje sama nazwa, będzie składać się z największych przebojów artysty. Możemy spodziewać się ogromnej dawki hitów, które uwielbia i nuci cała Polska. Pojawią się utwory zespołu Mafia, którego Piaseczny był frontmanem, piosenki napisane wraz z Robertem Chojnackim oraz twórczość solowa. Program koncertu będzie zawierał muzyczne perełki — od wielu lat lub nigdy niewykonywane przez artystę.

Czas i miejsce: 9 czerwca, godz. 17:30, 20:30, Sala Koncertowa Portu Gdynia, Rotterdamska 9

Sanah #NoSory Tour

Królowa dram wyrusza w trasę koncertową. Okrzyknięta jedną z najlepiej zapowiadających się piosenkarek dekady zagra w największych miastach Polski. Sanah jak zawsze zabierze słuchaczy w bajkowy świat melodii, które trafią do gustu każdego. Tiule, koronki, kwiaty czyli to, co artystka lubi najbardziej również znajdzie się na scenie.

Czas i miejsce: 11 czerwca, godz. 21:00, B90 Gdańsk, ul. Elektryków

Lady Pank

Zespół przygotował dla swoich fanów nie lada niespodziankę — będzie to wyjątkowy koncert z piosenkami do filmu rysunkowego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, do którego Jan Borysewicz i spółka stworzyli muzykę ponad 33 lata temu.

Czas i miejsce: 13 czerwca, godz. 20:00, Stary Maneż

Polsat SuperHit Festiwal 2021

Każdego roku, w ostatni weekend maja, wydarzenie tradycyjnie otwierało letni sezon muzyczny. Jednak z powodu pandemii przełożono termin z 4-6 czerwca na koniec miesiąca. Będzie pierwszym sopockim telewizyjnym festiwalem po lockdownie. Pojawią się m.in. Sławomir, Michał Szpak, Doda, Pectus, Paweł Domagała, Golec uOrkiestra, Gromee, Viki Gabor, Kayah.

Czas i miejsce: 26 – 27 czerwca, godz. 19:30, Opera Leśna Sopot

To tylko wybrane z kilkudziesięciu propozycji na koncertowy czerwiec w Trójmieście. Więcej możecie odnaleźć TUTAJ. Im więcej dźwięków tym lepiej dla naszego organizmu i samopoczucia. Chociaż przez chwilę wszystkie problemy potrafią odejść i to jest najlepsze w każdym rodzaju muzyki. Polecam wyjść z domu i posłuchać utworów na żywo, na pewno nie pożałujecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =