Pierwsze zdalne Dni Otwarte Dziennikarstwa

Maja Czech, Magdalena Górna, Rita Brzezińska, Ilona Jabłońska

Podczas gdy studenci dzielnie walczą z sesją egzaminacyjną, maturzyści w całej Polsce stają przed jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. To czas, w którym należy wybrać dalszą ścieżkę kariery. Wielu licealistów kontynuuje swoją przygodę z edukacją i decyduje się na studia wyższe.

To jednak nie koniec niełatwych wyborów. Spośród setek kierunków oferowanych przez polskie uczelnie, trzeba wybrać ten jeden, który stanie się znaczącą częścią życia. Zadanie nie jest łatwe, ale na szczęście uniwersytety wyciągają pomocną dłoń w stronę przyszłych studentów. Dni otwarte poszczególnych kierunków mają na celu wyjaśnienie najważniejszych kwestii dotyczących studiowania, rozwianie wszelkich wątpliwości maturzystów i zachęcenie ich do uczęszczania na ten właśnie kierunek.

Dni otwarte nie są nowością na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Takie wydarzenia organizowane są co roku, aby zachęcić jak największą liczbę nowych studentów. Jednak pomimo stale poprawiającej się sytuacji pandemia koronawirusa wciąż trwa i organizowanie wydarzeń masowych wiąże się z dużym ryzykiem. Tegoroczne dni otwarte są raz pierwszy przeprowadzane w całości przeprowadzone on-line.

Jak dołączyć do spotkania?
Całe wydarzenie odbywa się poprzez platformę MS Teams. Codziennie do spotkań można będzie dołączyć klikając w ten sam link. To tyle! Teraz każdy, kto chce uzyskać więcej informacji o dziennikarstwie, może uzyskać tę wiedzę bezpośrednio i na żywo od studentów oraz prowadzących stacjonujących na kanale.

Co znajdzie się w harmonogramie?
Maturzyści mogą dołączyć do spotkania w dowolnym momencie. Na Dniach Otwartych Dziennikarstwa dostępni są reprezentanci kół naukowych, którzy odpowiedzą na każde nurtujące uczniów pytanie. Poza tym na chętnych czeka m.in. szereg interesujących wykładów czy prezentacja materiałów promocyjnych.

Zapraszamy do udziału w dniach otwartych. To świetna okazja na rozwianie swoich wątpliwości i uzyskanie wiedzy o realiach studiowania z pierwszej ręki. Po raz pierwszy w historii kierunku to tylko jedno kliknięcie!

Każdego naszego czytelnika-maturzystę zapraszamy na kanał podczas dyżuru redakcji CDN-u 10.06.2021 od godziny 11.00.

Maja Czech, Magdalena Górna, Rita Brzezińska, Ilona Jabłońska

Maja Czech, Magdalena Górna, Rita Brzezińska, Ilona Jabłońska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 8 =