“ekoKajak” – promocyjna akcja Gdańskiego Ośrodka Sportu

źródło : Gdański Ośrodek Sportu

Gdańszczanie będą mogli łączyć przyjemne z pożytecznym. Gdański Ośrodek Sportu proponuje bezpłatne wypożyczenie kajaków, w zamian za zbieranie po drodze pływających odpadów.

Gdański Ośrodek Sportu rozpoczął promocyjną akcję “ekoKajak”. Przez cały maj wyruszając z przystani Żabi Kruk, możliwe jest dwugodzinne i bezpłatne wypożyczenie kajaków, jeśli zbierze się 30 litrowy worek ze śmieciami.

Zebrane do worka śmieci m.in. butelki plastikowe, woreczki foliowe, opakowania po produktach spożywczych, należy przetransportować na Żabki Kruk i posegregować do odpowiednich pojemników na odpady, które znajdują się na terenie przystani. Każda osoba, która chce wziąć udział w akcji, wyposażona jest w worek na śmieci i chwytaki umożliwiające łatwe wydobycie śmieci. Zalecane jest również zabranie ze sobą rękawic, które znacznie ułatwią sprzątanie.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu, najpóźniej dzień przed planowanym spływem.

Do jednoczesnego wyposażenia możliwe jest pięć kajaków, dwa rowery wodne i jedna łódź wiosłowa. Każdy uczestnik zobowiązany jest do wpłacenia 50 zł kaucji za sprzęt wodny. Pieniądze zostają zwrócone po zakończeniu spływu.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *