Illusion z nową płytą w Parlamencie

Illusion parlamentGrupa Illusion wraca na scenę z nową płytą! Dzień po premierze, czyli w niedzielę (23 marca), zespół wystąpi przed gdańską publicznością w Parlamencie. Będzie to ósmy z jedenastu koncertów na trasie promującej „Opowieści”.

Przed legendą polskiej sceny rockowej wystąpi zespół O.TORVALD z Ukrainy. Formacja istnieję od 2005 roku, a na swoim koncie ma już cztery albumy. Ukraińscy muzycy zdążyli mocno ugruntować sobie pozycję na rodzimym rynku, na ich koncerty przychodzi rzesza fanów.

Zespół z Gdańska został założony w 1992 roku. Na swoich płytach mieszał wiele gatunków muzycznych, między innymi grunge, rap i heavy metal. Największą popularność przyniosła im druga płyta, na której znalazł się utwór, będący wizytówką zespołu – „Nóż”. W końcówce ubiegłego tysiąclecia, koncerty Illusion były absolutnie kultowe, jeden z nich został zarejestrowany na albumie koncertowym „Illusion 4 – Bolilol Tour”. W 1999 roku gdański zespół wydał  „Illusion 6”, oraz zawiesił działalność. Reaktywacja grupy nastąpiła w 2011 roku, kiedy na rynku pojawiła się płyta z największymi szlagierami, oraz DVD z koncertu w gdańskiej Ergo Arenie. W Parlamencie, prócz starych utworów, publiczność będzie mogła usłyszeć materiał z „Opowieści” – pierwszej od 16 lat studyjnej płyty. Pracę nad nią trwały pół roku, masteringiem zajął się Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland. Wielokrotnie nagradzany (w tym statuetkami Grammy) inżynier dźwięku był odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, Rolling Stones, Nirvany, Foo Fighters czy Madonny.

Miejsce: Parlament, ul. Św. Ducha, Gdańsk
Start: 20.00
Bilety: w przedsprzedaży: 55 zł | W dniu koncertu: 65 zł
Do nabycia już tylko w punktach sprzedaży: sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN oraz Media Expert w całej Polsce
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1458357651058985/?fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =