Targi Akademia 2014

Po raz kolejny na terenie campusu Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi Akademia, czyli największe targi edukacyjne na Pomorzu. To tu maturzyści mogą w jednym miejscu porównać oferty różnych szkół wyższych i policealnych.

Już od 9 rano całe szkoły i klasy przechadzały się między stoiskami, chcąc znaleźć te jedyne i wymarzone studia. Grupy przyszłych studentów wychodziły z torbami pełnymi informatorów, ulotek i gadżetów. Gospodarze każdego stoiska starali się jak najbardziej zwrócić na siebie uwagę. Nie zabrakło makijażystek, manicure’u, eksperymentów z fizyki, a nawet szkolenia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Każdy wydział Uniwersytetu Gdańskiego miał osobne stoisko – takie prawo gospodarza imprezy. Tradycyjnie już roll-up CDN-u znalazł się przy boksie Wydziału Nauk Społecznych. Oczywiście najbardziej cieszy duże zainteresowanie dziennikarstwem wśród maturzystów. Materiały promocyjne WNS-u zniknęły w mgnieniu oka!

Równolegle z Targami Akademia był dzień otwarty Wydziału Nauk Społecznych. Na parterze dziennikarze naszej gazety witali gości i częstowali ich kawą. Każdy zainteresowany mógł poznać sposób pracy nasza redakcja, zobaczyć stronę i polajkować nasz fanpage.

Wszyscy zwiedzający dziś WNS mogli podziwiać prace studentów dziennikarstwa, które powstały w ramach specjalności fotograficznej. Mogliśmy także obejrzeć obrazy młodych malarzy z gdańskiej ASP.

Dla dociekliwych na poszczególnych wydziałach zorganizowano wykłady. Te na WNS dotyczyły m.in. psychologicznych aspektów związków, GMO, a nawet gender. Sądząc po uśmiechu prodziekana ds. studenckich, dra Adama Jagiełło-Rusiłowskiego, ten dzień można uznać za udany.

fot. Piotr Szymański

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − sześć =